Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

SIlnik liniowy perpetuum mobile pierwszego rodzaju

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

LukaszKielbowicz
-
-
Posty: 30
Rejestracja: 28 gru 2014, o 13:26

SIlnik liniowy perpetuum mobile pierwszego rodzaju

Postautor: LukaszKielbowicz » 8 gru 2023, o 20:40

Jeżeli umieścimy siłownik ze sprężyną w ramce i jeśli napompujemy siłownik, to najpierw powstanie siła Fa ściskająca sprężynę od dołu i następnie powstanie siła Fb od sprężyny na ramkę.
Powstaje silnik liniowy perpetuum mobile. Jeśli umieścimy silnik liniowy na jednym końcu ramienia R, natomiast drugi koniec ramienia R połączymy z wałem obrotowego generatora energii elektrycznej, to powstanie elektrownia lepsza od atomowej, ponieważ nie wytwarzamy żadnych odpadów. Jeśli użyjemy siłownika, to będziemy mogli sterować siłą. Jeżeli użyjemy podnośnika samochodowego, to nie będziemy mogli zmniejszać siły, tylko będziemy mogli zwiększać siłę. Można spuścić ciśnienie podnośnika samochodowego i wtedy wyłączamy silnik.

S = a * t ^2/2 i maksymalna odległość Ziemia Mars to 400 mln km, czyli 400e9 m.
Jeżeli będziemy mieli a = 9,81 m/s^2, to przyśpieszamy przez nędzne 200e9 m i następnie hamujemy przez kolejne nędzne 200e9 m i rozpędzamy się przez 56 godzin i będziemy hamować przez kolejne 56 godzin, czyli podróż na marsa tam i z powrotem dla astronautów zajmie 112 godzin. Można zastosować większe przyśpieszenie na przykład 50m/s^2 lub 100m/s^2, to czas lotu na Marsa i z powrotem spadnie.

Odległość między Ziemią i księżycem to nędzne 384 400 km. Jeżeli będziemy rozpędzać rakietę z astronautami przez nędzne 199200 km a następnie będziemy hamować przez kolejne 199200 km,
to z Ziemi na księżyc dolecimy w 3,5 godziny. Jeśli zbudujemy ciężką barkę transportową o przyśpieszeniu na przykład 50m/s^2 lub 100m/s^2, to można wysyłać wszystko, co wytrzyma odpowiednie przyśpieszenie. Dla 50m/s^2 czas podróży z Ziemi na Księżyc to 1,5 godziny.

Mgr inż. Łukasz Kiełbowicz

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości