Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jaka lambda styropianu na podłogę

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

cezik
-
-
Posty: 512
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Jaka lambda styropianu na podłogę

Postautor: cezik » 22 cze 2022, o 10:53

Witam
Jaka lambda powinna być na styropian na podłogę? W projekcie mam 15cm styropianu. Więc 10 plus 5 eps 100 a jaka lambda powinna być?
I dodatkowo mam pytanie.
Poddasze nie zagospodarowane czy wystarczy wełna na czy trzeba styropian układać na strop?
Dom 127 m poddasze 100
Pompa 7.8 stiebel
Ogrzewanie podłogowe w całym domu na parterze

Infino
-
-
Posty: 283
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: Jaka lambda styropianu na podłogę

Postautor: Infino » 22 cze 2022, o 11:28

EPS 100 z lambda 38 lub 36. Powinienes mieć w projekcie budowlanym, przejrzyj go dokladnie.
Przez podłogę ucieka ok 10% ciepła więc nie ma sensu dawać cieplejszego. O wiele lepiej jest zainwestować w lepszy styrpian na elewację. Jak również dac więcej wełny na strop - bo włąśnie przez dach ucieka więcej ciepła niż przez podłogę. Polecam poczytanie sobie artykułów na ten temat.
Styropian 10 wystarczy - zobacz sobie ceny na Leroy Merlin, w ostatnim czasie mieli dobre ceny na styropian no i przynajmniej nie ma u nich braków na magazynach jak bywa w niektórych innych mniejszych skladach budowlanych.

Ja u siebie dałem na podłogę eps 100 0,36 15cm. Dałbym ogólnie 10 ale musiałem podnieść podłogę o 5 cm (tyle wynikało z wysokości okien oraz drzwi).

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości