Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Internet w domu

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

jno
-
-
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Internet w domu

Postautor: jno » 16 maja 2022, o 11:41

Czy ktoś ma doświadczenie z urządzeniami mesch? Obecnie mam 2 routery i jest dość uciążliwe cały czas przepinanie się między sieciami. Sporo jest artykułów o technologii mesh. Ci co mają to chwalą ale ciężko coś wybrać. Tp Link ma w zasadzie same dobre opinie ale też produktów DECO z Tp Linka jest sporo i ciężko się zdecydować jaki model. Na pewno potrzebny taki zestaw co by bez problemu ogarnął co najmniej 300 m. Na co się zdecydować?

cezik
-
-
Posty: 508
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Internet w domu

Postautor: cezik » 16 maja 2022, o 13:54

Jak masz wszędzie gniazdka to tam gdzie schodzi cała sieć kabli postaw rack, w nim switch poe. Do niego podepnij normalne Access Pointy. Możesz kontroler sobie dodać możesz nie.
Możesz sobie kupić sieć mesh ale do tego momentu prawie nikt nie polecił Ci w modelach do mesh takich które utylizują ethernet a jedynie pasmo 5Ghz, opcjonalnie własne jakieś pasmo.
Z mojego punktu widzenia możesz kupić APy i będziesz zadowolony - moje ustawiłem 3 lata temu i pamiętam nawet haseł do konfiguracji. Obyło się nawet bez głównego kontrolera dla roamingu wifi.
Skontaktuj się z firmą https://www.napad.pl/produkty-588-11442 ... w4-tp60-u1 Powinni dobrać odpowiednie rozwiązanie

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości