Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Modernizacja ogrodzenia

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

jno
-
-
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Modernizacja ogrodzenia

Postautor: jno » 16 maja 2022, o 07:40

Cześć, przychodzę z swoim pomysłem na modernizację ogrodzenia w okół domu, pomysł jest ale szukam informacji czy jest opcja wykonania takiego planu.
Mam dwie bramki wejściowe aktualnie są one otwierane na klucz ( klasyka ) Chciał bym przerobić sobie te bramki aby można je było otwierać przy pomocy bryloczyka RFID + zdalny przycisk.
Obok bramek w ziemi są kable z zasilaniem bram przesuwnych więc myślę że zasilanie nie będzie problemem.
Problem pojawia się iż nie mam na bramce żadnego domofonu ani instalacji pociągniętej do domu.
Z racji iż jest nie duża odległość ogrodzenia od domu wifi jest tam obecne.
Myślałem o zakupie najprostszego bezprzewodowego domofonu bez kamerki tylko z dzwonkiem w domu aby wiedzieć że ktoś chce się do nas dostać i zakup zamka z czytnikiem RFID, jednak nie znalazłem żadnego takiego zamka działającego bez wpięcia do domofonu.
Może ktoś z was przerabiał podobny temat i mógł by mi pomóc?
Dom wynajmujemy więc odpada ciągnięcie kabli do środka oraz inwestycja w drogie wideodomofony z funkcją bezprzewodową chciał bym to zrobić po kosztach

cezik
-
-
Posty: 508
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Modernizacja ogrodzenia

Postautor: cezik » 16 maja 2022, o 12:21

Potrzebujesz:
- autonomiczny zamek RFID odpór y na zewnętrzne warunki + ewentualnie szyfr - polecam zamek Zs42 (sprawdzony i działa na zewnątrz bez problemu)
- dzwonek kinetyczny (bez baterii, będziesz wiedział, że ktoś stoi pod furtką)
- elektrozaczep do furtki
- odbiornik radiowy do zdalnego otwierania,
- pilot do zdalnego otwierania,
- zasilacz, który podepniesz pod zasilanie doprowadzone do napędu.
- jakaś skrzynka lub cokolwiek, co pozwoli umieścić zasilacz i odbiornik (ewentualnie schować w napędzie).
https://www.sabur.com.pl/kategoria-prod ... zemyslowe/

Możesz zawsze skontaktować się z firma, Pomogą dobrać coś odpowiedniego.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości