Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak obniżyć koszt budowy domu

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

zidane
-
-
Posty: 251
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Jak obniżyć koszt budowy domu

Postautor: zidane » 25 lis 2021, o 07:59

Witam serdecznie, mam do Państwa pytanie i liczę na cenne uwagi, mianowicie jak obniżyć koszty budowy domu mam na myśli np strop drewniany zamiast betonowego, ogrzewanie kaloryfery zamiast podlogowki, schody betonowe zamiast drewnianych.

cezik
-
-
Posty: 508
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Jak obniżyć koszt budowy domu

Postautor: cezik » 25 lis 2021, o 12:15

To nie są obniżki, jak chce się budować taniej, to się buduje prosto:
prosta bryła, dach dwuspadowy, płyta fundamentowa, grubo izolacji termicznej. Metraż dobrze dobrany.

To na czym nie polecam oszczędzać to okna. Dobrze jest zdecydować sie na okna trójszybowe o dobrych parametrach z uwagi na oszczędności w ogrzewaniu potem. Porządne okna ma ten producent okien i drzwi. Firma Kapica. Możesz u nich zamawiać okna śmiało.

bjorn
-
-
Posty: 78
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 19:32

Re: Jak obniżyć koszt budowy domu

Postautor: bjorn » 16 gru 2021, o 22:13

Najwięcej udało mi się zaoszczędzić na schodach właśnie. O ile drewniane są piękne tak niestety drogie a w dodatku trzeba o nie szczególnie dbać. Zdecydowałem się więc na metalowe, od PEKABET . Prezentują się dobrze, nieco industrialnie lecz estetycznie. Ich zaletę stanowi też trwałość.

malzowinka
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 8 maja 2019, o 19:07

Re: Jak obniżyć koszt budowy domu

Postautor: malzowinka » 2 sie 2022, o 19:30

nie idz w tanizne bo szybko bedziesz zalowac slabej jakosci materialow.. my tak zrobilismy i mamy problem z grzybem, musimy kupowac pochlaniacze wilgoci https://www.pochlaniacz-wilgoci.pl/zast ... _7_66.html

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości