Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Pakowanie przesyłek w sklepie internetowym

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

cezik
-
-
Posty: 508
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Pakowanie przesyłek w sklepie internetowym

Postautor: cezik » 20 lip 2021, o 13:10

Zastanawiam sie jak zmniejszyć ilość błedów przy pakowaniu przesyłek w moim sklepie internetowym. Bo błędów mam sporo i to mnie martwi. Zastanawiam się nad wprowadzeniem kar i nagród dla osób pakujących. W sensie kilkanaście złotych na minusie za błedną paczkę ale juz duża premia pod koniec miesiąca jesli tych błedów nie będzie.
Co o tym sądzicie?

Infino
-
-
Posty: 276
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: Pakowanie przesyłek w sklepie internetowym

Postautor: Infino » 21 lip 2021, o 06:34

Na mój gust system który proponujesz jest nieuczciwy - stała premia a kara od każdego błędu. Jeśli chcesz mieć obóz pracy to może jest to prawidłowe podejście ale jeśli chcesz mieć zespół to system powinien się zmienić. Uczciwie byłoby dać premię od każdej spakowanej paczki wówczas kara jest nieistotna az tak o ile proporcje są takie same. Na mój gust błędy wynikają ze złych procedur które masz wdrożone tylko nie analizujesz ich i masz kłopot. Podam ci przykład w pewnej firmie którym pracowałem błędy w wydawaniu towaru skali roku zawierały się w kwocie 12 1500 zł na takie kwoty mylił się magazyn. Po wdrożeniu zmian błędy zmniejszyły się 10 krotnie. Także może zacznij od siebie na początku.
Polecam na pewno czytniki kodów kreskowych i dokladne etykietowanie wysyłanych produktów. Czytniki takie drogie nie sa, a na pewno będzie to znaczne usprawnienie dla firmy. W firmie pomogą dobrac odpowiedni https://general-id.pl/

Tuśka99
-
-
Posty: 57
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 10:00

Re: Pakowanie przesyłek w sklepie internetowym

Postautor: Tuśka99 » 6 paź 2021, o 13:42

A jaką ilość tych przesyłek pakujesz? dziennie... tygodniowo... miesięcznie?

__________________
niepowtarzalna biżuteria z malachitu

zidane
-
-
Posty: 251
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Re: Pakowanie przesyłek w sklepie internetowym

Postautor: zidane » 24 lis 2021, o 14:28

Najłatwieszy sposób i najbardziej lapotologiczny. 2 weryfikację. Jeden zbiera według listy, drugi pakuję według listy. Oczywiście skany i inne rozwiązania jak narbardziej pomagają.

Nie wiem również czy macie zamontowany monitoring w firmie, ale jeśli nie to warto jest się nad nim zastanowić:
https://www.napad.pl/telewizja-przemyslowa

Taka kamera potrafi wyłapać ewentualne pomyłki.

jno
-
-
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Re: Pakowanie przesyłek w sklepie internetowym

Postautor: jno » 21 wrz 2022, o 10:39

Ogólnie nie ma szybszego systemu niz wydruk pragonow. potem odcinasz se paragony, czytnikiem kod z paragonu. pakujesz w asystencie BL. drukuje sie etykieta. paczki pakujesz 10-30 sekund. zero mozliwosci pomylki. plus masz odpowiednią kolejnosc jako default.
jak ktos ma BL (+no IAI)

Dobrze jest wprowadzić również dobre oprogramowanie sklepowe https://itcenter.pl/oferta/biznes-w-int ... ystem-b2b/

Pomoże je wprowadzić ta firma.

Weronika
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2019, o 19:24

Re: Pakowanie przesyłek w sklepie internetowym

Postautor: Weronika » 22 wrz 2022, o 10:07

Ciekawy temat.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości