Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Łąka kwietna

Moderator: Jacek Bogusz

Tri
-
-
Posty: 74
Rejestracja: 22 gru 2016, o 10:10

Łąka kwietna

Postautor: Tri » 22 maja 2020, o 09:18

Łąka kwietna to kilkadziesiąt niezwykle cennych przyrodniczo gatunków roślin, które oczyszczają powietrze i glebę z zanieczyszczeń, kumulują wilgoć i dają schronienie pszczołom i innym zapylaczom. Łąki są też bardzo praktyczne - są odporne na suszę, nie potrzebują żyznej gleby i nie trzeba ich kosić, oszczędzając czas, pieniądze i zdrowie (spaliny + hałas).
Założenie łąki nie jest bardziej skomplikowane od trawnika. W duży skrócie cały proces można zawrzeć w trzech krokach:
1. Należy oczyścić glebę z resztek roślin (korzeni i kłączy),
2. Wysiać nasiona - dobra mieszanka to przede wszystkim kwiaty, udział traw nie powinien przekraczać 20%. Normy wysiewu są dość niskie, dlatego dla równomiernego efektu powinno się zmieszać nasiona z nośnikiem, np. wermikulitem. Teren zwałować albo udeptać, potem podlać.
3. W okresie kiełkowania (optymalnie przez pierwszy miesiąc) należy zadbać o dobre nawilżenie podłoża. Później łąka nie wymaga już podlewania.
Dalsze kroki zależą już od wyboru konkretnej mieszanki.
Przy zakładaniu łąki możemy wybrać między mieszankami jednorocznymi i wieloletnimi albo wykorzystać miks obu rodzajów nasion. Wszystko zależy od tego, jak szybko chcemy uzyskać docelowy efekt wizualny i na jakie nakłady możemy sobie pozwolić.

Nasiona mozecie kupić na tej stronie: https://sklepdlaogrodu.pl/pl/c/Laki-kwietne/2282213

Wróć do „Polecane linki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości