Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Samochody hybrydowe

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

cezik
-
-
Posty: 508
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Samochody hybrydowe

Postautor: cezik » 18 lis 2016, o 14:08

Czy ktoś z was miał może do czynienia z samochodami hybrydowymi? Jak się sprawują w praktyce? Może ktoś już jeździł, posiada takie auto i byłby w stanie się wypowiedzieć?

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Samochody hybrydowe

Postautor: Jacek Bogusz » 19 lis 2016, o 19:59

Kolega od lat jeździ Toyotą Prius - twierdzi, że jest bardzo zadowolony. Mało pali (zwłaszcza w trasie) i jest dosyć dynamiczna w ruchu miejskim. Ale w sumie to wiesz jak to jest z tymi samochodami... Wiele zależy od oczekiwań kierowcy. Na twoim miejscu po prostu wziąłbym takie auto na przejażdżkę i wyrobił sobie jakieś własne zdanie. Ja tam chętnie rozważyłbym taki zakup, gdyby nie wysoka cena w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi.

feul
-
-
Posty: 22
Rejestracja: 1 gru 2016, o 20:01

Re: Samochody hybrydowe

Postautor: feul » 4 gru 2016, o 15:50

Moim zdaniem rzeczywiste spalanie w trasie na poziomie 6-7 l benzyny na 100km, przez konieczność wyprzedzania tirów z ciężkimi dla silnika akumulatorami dyskwalifikuje ten samochód na dłuższe trasy.

krasucky
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2018, o 18:50

Re: Samochody hybrydowe

Postautor: krasucky » 5 gru 2018, o 14:26

No wlasnie co jest warte teraz uwagi?

groove
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 5 gru 2018, o 14:43

Re: Samochody hybrydowe

Postautor: groove » 5 gru 2018, o 14:47

Szczerze powiedziawszy to jakos do mnie nie przemawiaja te hybrydy. Zawsze tak mam z jakimis nowymi technologiami wypuszczanymi na rynek. Podstawa jest aby one sie przyjely .. pobyly dobrych kilka lat by poznac ich wady/zalety. Odnosnie zakupu samochodu to przymierzam sie do jakiegos francuza. Moja zona potrzebuje go glownie do jazdy po miescie wiec dobrze jakby auto bylo mniejsze i mialo dynamiczne przyspieszenie. Przegladalem oferty wiekszych koncernow .. najlepiej cenowo prezentuje sie nowa oferta Renault - http://www.renaultfinansowanie.pl/finan ... chody-nowe Z modeli to najbardziej wpadl jej w oko Clio. Moze ktos na forum jest zorientowany troche bardziej czego mozna sie po nim spodziewac? Jesli juz to mam zamiar brac nowy na kredyt .. dlatego pierwsze kilka lat mamy spokoj z naprawami :)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2018, o 11:37 przez groove, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kondzio
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2018, o 13:35
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Samochody hybrydowe

Postautor: Kondzio » 14 gru 2018, o 13:50

Kolega ma hybrydę i bardzo sobie chwali, ale jeździ nią głównie po mieście. Przede wszystkim za niskie koszty eksploatacyjne. Jednak cena samochodów hybrydowych póki co odstrasza.

dzambek
-
-
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 11:36

Re: Samochody hybrydowe

Postautor: dzambek » 14 maja 2022, o 16:31

Wszystko będzie oczywiście zależne od naszych oczekiwań. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że stawianie na najnowsze technologie jest bardzo przyszłościowe. Szczególnie jak spojrzymy na to w perspektywie drożejących ciągle paliw. Najważniejsze jest by mieć możliwość wyboru między tym, które będzie tańsze podczas eksploatacji. Jeśli chodzi o samochody firmowe to zawsze możemy skorzystać z ofert marek dających nam najlepszy stosunek ceny do możliwości. Jedną z takich jest bez wątpienia Dacia - https://www.daciafinansowanie.pl/leasin ... C5-procent oferują przy okazji atrakcyjne warunki finansowania zakupu. W dłuższej perspektywie będzie to świetna inwestycja, co pokazują recenzje dostępne na portalach branżowych.

Czereśniak
-
-
Posty: 58
Rejestracja: 28 sty 2020, o 12:19

Re: Samochody hybrydowe

Postautor: Czereśniak » 13 wrz 2022, o 11:44

Mnie również nie przekonują hybrydy. Niby reklamowane na prawo i lewo jako ekologiczne, a baterie do nich nie dość, że wytwarzają szkodliwe toksyny, to jeszcze z utylizacją jest problem. Jak dla mnie zdecydowanie lepszym dla środowiska rozwiązaniem będzie po prostu zakup samochodu używanego. Na https://mleasing.pl/samochody-osobowe/ macie opcję wyboru samochodu poleasingowego. W przeciwieństwie do prywatnych sprzedawców, nie ma tu mowy o ukrytych usterkach, czy przekręconych licznikach, więc mamy pewność, że dostaniemy auto, które jest zadbane i bezpieczne.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości