Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wybór studiów

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Handsome
-
-

Re: Wybór studiów

Postautor: Handsome » 10 sie 2017, o 09:07

Ja jeszcze jestem w technikum zawód elektronik.. Dlaczego wybrałem elektronikę? Jest na pewno łatwiejsza od informatyki, a przy czym to co właśnie post wyżej, gdy będzie duzo informatyków, to nie będzie pracy i tyle :P

dambo
-
-

Postautor: dambo » 14 sie 2017, o 00:19

no nie wiem, czy elektronika jest łatwiejsza niż informatyka - musisz mieć szerszy zakres wiedzy niż w informatyce - mówiąc o takim "średnim" poziomie, bo wiadomo, że jeśli chce się być baaardzo dobrym w jakimkolwiek zawodzie to trzeba mieć bardzo szeroki zasób wiedzy

zidane
-
-

Postautor: zidane » 21 sie 2017, o 10:22

Skoro pojawiają się dylematy w sprawie wyboru studiów, zastanawiam się czy nie lepszą opcją byłoby rezygnacja ze studiów, zaoszczędzienie sobie 5 lat mordęgi i od razu przystąpienie do realizacji kariery zawodowej. Zwłaszcza, że studia nie gwarantują takich dochodów i awansu społecznego jak miało to miejsce 10 czy 20 lat temu. Lepiej zrobić sobie chyba kurs na instruktora nauki jazdy i uczyć ludzi. Kasa jest z tego niezła a i na brak atrakcji raczej nie można narzekać.
Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić, swoją znajomość przepisów ruchu drogowego: https://www.ltesty.pl/
Ostatnio zmieniony 29 sie 2017, o 10:23 przez zidane, łącznie zmieniany 1 raz.

Infino
-
-

Postautor: Infino » 23 sie 2017, o 09:45

Wybór studiów powinien być rozsądną decyzją z tego względu, że rzutuje to na całą pozostałą karierę. Decyduje o być albo nie być. O tym czy będziemy dobrze zarabiali i czy praca będzie przynosiła nam satysfakcje.
Jest wiele zawodów tzw wolnych strzelców, freelancerów którzy bardzo dobrze radzą sobie na rynku - może więc warto pójść w tym kierunku?
Np aktorstwo? Rekrutacje wciąż trwają. Proponuję tutaj sprawdzić: http://akademiamultiart.pl/nauka-w-ama

Tri
-
-

Postautor: Tri » 25 wrz 2017, o 08:12

Generalnie studiowanie daje większe szanse na lepiej płatną pracę, awans społeczny i zawodowy.
Jest to pewien element który zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu, ale z pewnością go nie gwarantuje. Cóż, trzeba cały czas podnosić swoje kwalifikacje. Nie tylko na studiach ale poprzez dodatkowe kursy czy chociażby zrobienie prawa jazdy.
Na początku należałby zacząć uczyć się teorii, bo jest trochę pytań do przerobienia. Na https://www.ltesty.pl/ można znaleźć przykładowe testy na prawo jazdy.
Ostatnio zmieniony 2 paź 2017, o 07:43 przez Tri, łącznie zmieniany 2 razy.

jaceksl
-
-

Postautor: jaceksl » 25 wrz 2017, o 19:04

Czas studiów to dobry moment na zdobycie szerokiej wiedzy aby z niej wybrać to co akurat nas najbardziej interesuje. Specjalizacja musi wynikać z naszego przekonania do danego tematu i jeżeli chcemy godnie żyć trzeba zweryfikować czy dany temat jest popularny na rynku pracy. Oczywiście języki swoim torem, angielski to podstawa. Warto się nawet zapożyczyć aby nie tracić czasu i wziąć dodatkowe kursy. Pieniądze można otrzymać nawet przy niskim stypendium, parę ofert znajdziesz tutaj https://centrumpozyczek24h.pl/pozyczki-od-18-lat

marek86
-
-

Postautor: marek86 » 22 paź 2017, o 16:51

teraz języki obce to podstawa. Nie wystarczy płynnie znać angielski ale przydałby się jeszcze jakiś język obcy

wagamarek
-
-

Postautor: wagamarek » 24 paź 2017, o 14:10

Jestem tego samego zdania.

waldesz5
-
-

Postautor: waldesz5 » 8 lis 2017, o 09:05

Teraz jest taka zajawka, aby pójść na studia. A przecież po szkołach średnich też istnieją bardzo duże możliwości. Nie twierdzę, że studia są złe - ale studiowanie tylko po to, aby później wykonywać te sam prace, które można byłoby wykonywać po szkole średniej - przyznacie, że to średni pomysł.
Natomiast po praktycznych umiejętnościach, których można nauczyć się na takich kursach i szkoleniach np w Atut Szkole: można wykonywać już nawet dosyć skomplikowane prace i czerpać z tego niezłe pieniądze.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2017, o 07:03 przez waldesz5, łącznie zmieniany 2 razy.

cexode
-
-
Kontaktowanie:

Postautor: cexode » 28 lis 2017, o 15:42

Myślę, że akurat jeśli chodzi o elektronikę, to warto zdobyć jak najwięcej szkoleń praktycznych. Nie ma sensu chodzić na studia, jeśli w tym czasie już możemy zarabiać i zwiększać nasze doświadczenie zawodowe.

Awatar użytkownika
roger
-
-

Postautor: roger » 29 lis 2017, o 13:16

Opłacalne są studia techniczne ;)

Zygopa
-
-

Postautor: Zygopa » 4 gru 2017, o 14:19

Ja skończyłam logistykę i nie mam problemów z zatrudnieniem ;) polecam!

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”