Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

low voltage programming

mikol
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:22

low voltage programming

Postautor: mikol » 30 wrz 2011, o 07:23

O co chodzi z programowaniem "low voltage programming" i czym się ono różni od "high voltage programming"? W kilku miejscach spotkałem się z rozróżnieniem, ale nie wiem skąd taki podział i jakie są faktyczne różnice pomiędzy tymi trybami programowania.

traxman
-
-
Posty: 215
Rejestracja: 7 lip 2011, o 11:19

Re: low voltage programming

Postautor: traxman » 30 wrz 2011, o 07:51

Różnice opisane są w kartach katalogowych. Najważniejsze jest jest to, że przy programowaniu szeregowym ISP niskonapięciowym można wszystkie bity konfiguracji ustawić (np. Reset), ale nie wszystkie można już później zmienić - do tego potrzebnie jest wyższe ~12V napięcie podczas programowania. Powoduje to czasem opłakane skutki, jeżeli pomyłkowo ustawimy reset jako IO lub przekonfigurujemy zegar na zewnętrzny, to przy zwykłym ISP już więcej procesora nie zaprogramujemy - konieczne będzie użycie programatora z "Wysokim" napięciem. Kiedyś był jeszcze tryb programowania równoległego z wysokim napięciem, ale powoli zanika na rzecz właśnie HVISP, bo procesorom brakuje pinów do realizacji programowania równoległego.

Wróć do „Pozostałe mikrokontrolery (PIC, MSP430, PSoC, 8051 ...)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości