Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z intrukcją rising_edge/falling_edge

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

michallllll
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2010, o 16:22
Lokalizacja: zNikąd

Problem z intrukcją rising_edge/falling_edge

Postautor: michallllll » 27 gru 2010, o 16:35

Witam, mam problem z zastosowaniem tej instrukcji w nieco bardziej skomplikowanym przykładzie, niż prezentowane naokoło: otóż chcę przypisać do zmiennej a wartość "1" gdy następuje zbocze narastające/opadające czyli naciśnięcie przycisku s1, oraz przypisanie zmiennej b wartości "1" gdy następuje rising_edge od przycisku s2. Zadanie wydaje się banalne ale w praktyce ciągle wyskakuje " bad synchronous description" lub inne błędy,poniżej kilka z przykładowych niedziałających kodów:

Kod: Zaznacz cały

architecture Behavioral of sz is signal s1,s2: std_logic; begin process(b,a) is begin if falling_edge(a) then s1<='1'; elsif falling_edge(b) then s2<='1'; end if; end process; end Behavioral;

Kod: Zaznacz cały

architecture Behavioral of sz is signal s1,s2: std_logic; begin process(b,a) is begin if falling_edge(a) then s1<='1'; end if; if falling_edge(b) then s2<='1'; end if; end process; end Behavioral;

Kod: Zaznacz cały

architecture Behavioral of sz is signal s1,s2: std_logic; begin process(a) is begin if falling_edge(a) then s1<='1'; end if; end process; process(b) is begin if falling_edge(b) then s2<='1'; end if; end process; end Behavioral;
Próbowałem również zamieniać sygnały na zmienne a także instrukcji "case" oraz "when" ale nic nie działa, proszę o pomoc...

Wróć do „PLD/FPGA i inne zagadnienia techniki cyfrowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości