Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jaką lustrzankę polecicie?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty: 389
Rejestracja: 10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jaką lustrzankę polecicie?

Postautor: Press » 11 gru 2012, o 20:51

Tak. W CSI robili. Sprawdzali body i oba obiektywy i twierdza, że lepiej już nie będzie. Zdjęcia lepsze wychodzą na obiektywie 55-200mm niż na 18-55.
Generalnie z moich obserwacji ten sprzęt lubi dużo światła i bardzo krótkie czasy.

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Re: Jaką lustrzankę polecicie?

Postautor: rezasurmar » 11 gru 2012, o 22:47

Ogólnie stokowy dodawany do każdego body, bez względu na producenta nie grzeszy jasnością, więc nie ma się co dziwić ;). Z 3.5/5.6 cudów nie uzyskasz.
Tele są już lepiej wykonane, ale i kosztują 2-3razy więcej niż "kitowce", a to dodają szkiełko APO, więcej powłok, stąd lepsza ostrość. Sam na swojego Kita 18-55 nie narzekam. Ale za nic w świecie nie zrezygnował bym z używania stałek 35 soniacza i 58zenita. Na cajsa mnie nie stać ;).

Bawiłem się przez jakiś czas a450tką od kumpla też nie ma problemów z ostrością na kicie, a np. oglądając zdjęcia z cannona kumpeli (5d mark2) można odnieść wrażenie, że non stop ma brudne szkła ;).

niva
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:27

Re: Jaką lustrzankę polecicie?

Postautor: niva » 18 gru 2012, o 17:37

Canon EOS 450 - używam od dawna, wszystko gra, jestem zadowolona i na razie bym nie zmieniła. Jestem jednak amatorkom, zdjęcia robię hobbistycznie więc... ekspertem nie jestem ;)

pompkin31
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 8 mar 2013, o 23:45

Re: Jaką lustrzankę polecicie?

Postautor: pompkin31 » 8 mar 2013, o 23:50

Osobiście polecam wyjątkowo prostą w obsłudze lustrzankę cyfrową Nikon D3000. Idealna dla początkujących fotografów :)

sikendestroj
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:26

Re: Jaką lustrzankę polecicie?

Postautor: sikendestroj » 14 mar 2013, o 15:37

Spokojnie mogę polecić lustrzanki Sony, bo mam model A55 i sprawuje się świetnie. Kupiłem go dosyć dawno i to bez obiektywu, tylko samo body. A że miałem 2 stare obiektywy zenitowskie to zainwestowałem w przejściówkę i na początku tylko nimi robiłem zdjęcia. I w sumie do tej pory tak mi chyba do tej pory najwygodniej. To fajny sposób dla laików, żeby nauczyć się ustawiać ostrość manualnie, bo wtedy nie ma innej opcji. I nie marnuje się kliszy, więc można trenować do woli :D I tak jak kolega napisał wyżej, chyba już bym nie zamienił Sony na Canona czy Nikona. Bo wbrew pozorom nie tylko firmy nastawiające się tylko na aparaty mogą zrobić dobry sprzęt.

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Re: Jaką lustrzankę polecicie?

Postautor: rezasurmar » 14 mar 2013, o 18:33

Po pierwsze sony ma zaplecze w postaci doświadczeń Konica-Minolta, gdzie nikon czy canon był wiele lat w tyle za nimi.

Nie jestem przeciwnikiem ani N czy C, ale ogólnie jest mit, że tylko mając ich sprzęt jest się prawdziwym fotografem........Niestety to nie aparat robi zdjęcia, tylko człowiek.

arabeczka007
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:42

Re: Jaką lustrzankę polecicie?

Postautor: arabeczka007 » 27 cze 2013, o 11:50

Osobiście polecam Canona EOS 600D. Co prawda adresowany jest do bardziej zaawansowanych amatorów fotografii, ale warto wziąć go pod uwagę:)

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Re: Jaką lustrzankę polecicie?

Postautor: rezasurmar » 16 lip 2013, o 10:37

No ale jaki budżet. Ja bym polecił jakieś prostsze modele sony, do tego pierścienie do obiektywów Zenita i za 1500zł masz dobre lustro z przyzwoitymi stałoogniskowymi obiektywami.

lewislo
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2013, o 23:38

Re: Jaką lustrzankę polecicie?

Postautor: lewislo » 20 sie 2013, o 19:13

Ja mam lustrzankę Nikon D90. Jestem bardzo zadowolony. Mam aparat od 3 lat. Bezawaryjnie, ostrość zadowalająca. Ostatnio dokupiłem nawet obiektyw zoom. Jak na amatorskie zdjęcia to jest 100% satysfakcji :)

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości