Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

tani router wi-fi jako centrum automatyki domowej

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

tani router wi-fi jako centrum automatyki domowej

Postautor: Jacek Bogusz » 13 maja 2012, o 22:05

Znalazłem bardzo ciekawą ideę.
http://smart-home-blog.com/2010/05/21/w ... ontroller/
http://www.dbzoo.com/livebox/hah
To przykład jeden z wielu, ponieważ w Internecie jest ich bez liku. Bo w zasadzie - dlaczego by nie? Można w ten sposób zbudować wiele ciekawych urządzeń, cała otoczka sprzętowa już jest zmontowana. Wystarczy oprogramowanie. A może ktoś chciałby się pochwalić projektem tego typu? :wink:

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: tani router wi-fi jako centrum automatyki domowej

Postautor: matrix » 14 maja 2012, o 16:57

Znaczy co chcesz przez to powiedzieć? Że można sobie z livebox'a zrobić jakieś domowe centrum czegoś tam?

A jak mi internet przychodzi po skrętce RJ-45 ?

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: tani router wi-fi jako centrum automatyki domowej

Postautor: Jacek Bogusz » 14 maja 2012, o 17:16

Pewnie z tego "boxa" też, ale mam na myśli głównie starsze graty. Mam na przykład w szufladzie router firmy Fujitsu-Siemens z ARM7 na pokładzie. Można na nim uruchomić np. Linux'a (w sieci są przykładowe programy) i własne aplikacje. Pewnie tego typu tanich routerów jest więcej - zestarzały się "moralnie", ale mogą przydać się do różnych innych zastosowań. Widziałem kiedyś (niestety, nie umiem teraz znaleźć linku) radio internetowe wykonane z takiego routera.
To nie ma znaczenia, że łącze internetowe jest po skrętce - nie o to chodzi, tylko o możliwość sterowania czymś bezprzewodowo, o wykorzystanie bogatych zasobów niepotrzebnego już sprzętu.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: tani router wi-fi jako centrum automatyki domowej

Postautor: matrix » 14 maja 2012, o 17:43

A nie masz gdzieś pod ręką linku do czego lub jak wykorzystać livebox'a? Mam do tego dostęp bo pracuję w telekomunikacji? Znaczy teraz to Orange jako monter. Przydały by się linki do stron polskojęzycznych bo u mnie trochę na bakier z angielskim, a tłumacz google słabo tłumaczy.

Leży tez u mnie modem Ericson his nt i nie wiem co z nim zrobić, a raczej do czego wykorzystać?

Awatar użytkownika
magikjl
-
-
Posty: 145
Rejestracja: 4 lis 2012, o 12:53

Re: tani router wi-fi jako centrum automatyki domowej

Postautor: magikjl » 4 lis 2012, o 15:39

Robiliśmy podobne rozwiązania ostatnio, ale te tanie routery mają mało wspólnego ze stabilnością. Ogólnie pomysł jest dobry, ale końcowe urządzenia wcale ni wychodzą tanio i nie działają "szokująco dobrze". Z tgo powodu zwróciliśmy się w stronę PICów z ETH. Dużo więcej lini do komunikacji, różne protokoły i szybkość systemu jest dużo większa.

Wróć do „Automatyka domowa, ogrodowa i wszelka bytowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości