Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

EFM32 Giant Gecko - Konkurs - darmowe Kity i $2000

KrakowLizard
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2012, o 21:30

EFM32 Giant Gecko - Konkurs - darmowe Kity i $2000

Postautor: KrakowLizard » 1 paź 2012, o 21:44

Jeśli lubicie projektować lub wymyślać ciekawe aplikacje macie szanse dostać za darmo, za sam pomysł energooszczędnej aplikacji, Starter Kit z procesorem EFM32 Giant Gecko (ARM Cortex-M3) warty $80. A jeśli Wasz pomysł zostanie zakwalifikowany do 2 etapu i stworzycie aplikację, którą wcześniej wymyśliliście, macie szanse wygrać: $2000, $1000 lub $500. Więcej tutaj:

http://forum.energymicro.com/topic/150- ... escription

Energy Micro jest firmą specjalizującą się w tworzeniu procesorów i chipów radiowych ze rdzeniem ARM Cortex-M (M0+, M3, M4F). Szczególny nacisk jest kładziony na energooszczędność i prostotę. Stąd specjalne tryby konfiguracji mikroprocesora (mody pracy M0-M4), specjalne energooszczędne peryferia (PRS, LESENSE, Low Energy UART), specjalne oprogramowanie do monitorowania zużycia mocy (energyAware Profiler). Simplicity Studio - aplikację zawierającą wszystko w jednym miejscu: manuale, datasheety, noty aplikacyjne, przykłady, programy wspierające energooszczędne projektowanie, można ściągnąć stąd:

http://www.energymicro.com/tools

Powodzenia dla wszystkich, którzy podejmą wyzwanie :).

KrakowLizard
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2012, o 21:30

Re: EFM32 Giant Gecko - Konkurs - darmowe Kity i $2000

Postautor: KrakowLizard » 5 paź 2012, o 08:43

Jeśli ktoś z Was szuka natchnienia do wymyślenia jakiejś ciekawej energooszczędnej aplikacji to w tym artykule możecie znaleźć wskazówki jak wykorzystać niektóre z unikalnych energooszczędnych własności procesorów z rodzin EFM32 Giant Gecko / EFM32 Tiny Gecko. Mimo tego, że sam procesor pozostaje w głębokim uśpieniu, Low Energy Sensor Interface (LESENSE) pozwala monitorować różne rodzaje czujników. Aplikacja, która potrzebuje wybudzić procesor wykrywając ruch na pojemnościowym czujniku dotykowym, wykrywając metalowy obiekt czy zmianę wartości czujnika rezystancyjnego, może zostać zaimplementowana z wykorzystanie procesora EFM32 tak by całkowite zużycie prądu wynosiło poniżej 1.2 µA.

Autonomous Sensor Monitoring in sub-µA Energy Modes: http://www.eetimes.com/electrical-engin ... ergy-Modes

W czasie tworzenia aplikacji na pewno przyda się wiedza na temat narzędzi pozwalających na monitorowanie zużycia energii. energyAware Profiler pozwala między innymi na monitorowanie zużycia energii przez każdą funkcje z osoba co pozwala na dokładnie zlokalizowanie funkcji powodującej piki.

Energy Debugging Tools for Embedded Applications: http://www.eetimes.com/electrical-engin ... plications

Natchnienia mogą dostarczyć również noty aplikacyjne dostępne tutaj: http://www.energymicro.com/downloads/application-notes lub wszystkie w jednym miejscu z wieloma innymi rzeczami po ściągnięciu Simplicity Studio.

Wróć do „ARM (STM32, NXP, Stellaris i inne)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość