Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

programowanie efektów świetlnych

skittles
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 27 lip 2011, o 11:11

programowanie efektów świetlnych

Postautor: skittles » 13 sie 2011, o 12:07

Byłem ostatnio w klubie i zacząłem się zastanawiać jak właściwie programuje się efekty świetlne na dyskotekach? Wiem mniej więcej jak się przesyła im polecenia, jak już wiadomo jakie mają być, ale nie wiem w jakim języku programuje się co po kolei ma się dziać - np. gdzie co i jak świecić.
Miał ktoś z takimi efektami do czynienia?

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: programowanie efektów świetlnych

Postautor: ECC88 » 21 sie 2011, o 11:46

W jednym z moich urządzeń jest to rozwiązane poprzez filtry częstotliwościowe jak w zwykłym kolorofonie. Odbierane częstotliwości generują samodzielnie dany program. Istnieje jeszcze możliwość regulacji czasu.
Poczytaj tutaj:
http://www.onstagelighting.co.uk/band-l ... ogramming/

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: programowanie efektów świetlnych

Postautor: r-mik » 21 sie 2011, o 18:38

(...)ale nie wiem w jakim języku programuje się co po kolei ma się dziać - np. gdzie co i jak świecić.
Miał ktoś z takimi efektami do czynienia?
Poczytaj o DMX

skittles
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 27 lip 2011, o 11:11

Re: programowanie efektów świetlnych

Postautor: skittles » 27 sie 2011, o 16:01

Ja już dużo czytałem o DMX i wiem jak przesyłane są dane, ale nie wiem jak są generowane. Rozumiem, że mogą być jakieś sprzętowe systemy, albo reagujące na rytm muzyki - ale ja się zastanawiam, co gdyby chcieć zrobić jakiś stały układ, niezależny od muzyki, a zarazem dowolny. Żeby zaprogramować, co w jakiej kolejności ma poświecić i żeby wywoływać taki scenariusz jednym przyciskiem.

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości