Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Najnowsze AVR studio

mikol
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:22

Najnowsze AVR studio

Postautor: mikol » 6 lip 2011, o 14:40

Zainstalowałem najnowsze AVR studio i widzę, że można w nim pisać w C.
Niestety, programy pisane wcześniej z użyciem innych narzędzi - nie działają. Nie chcą się skompilować, bo ustawienia kompilacji nie pozwalają na to, a próba użycia zewnętrznego pliku makefile też nie daje rezultatów.
Chciałem skorzystać z gotowego programu przedstawionego w EP i nie działa. Jak zmusić stare programy by działały w nowym AVR studio?

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Najnowsze AVR studio

Postautor: Wojtek » 7 lip 2011, o 14:49

Zainstalowałem najnowsze AVR studio i widzę, że można w nim pisać w C....
To znaczy którą wersję? 4.18 czy 5? Piatka nie obsługuje wszystkich mikrokontrolerów. A tak nawiasem to już od dość dawna mozna pisać w C w AVR Studio.

mikol
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:22

Re: Najnowsze AVR studio

Postautor: mikol » 7 lip 2011, o 15:36

Chodzi o wersję 5. Nawet jeśli się wybierze obsługiwany przez nią mikrokontroler, to i tak są problemy z kompilacją starszego kodu.

Awatar użytkownika
Marcin.K
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 1 lip 2011, o 12:47

Re: Najnowsze AVR studio

Postautor: Marcin.K » 12 lip 2011, o 13:28

Z moich doświadczeń wynika, że AVR Studio 5 jest na tyle problematyczne, że jak na razie warto trzymać się starych metod programowania w C. Jedyna różnica jest taka, że pliki przekazywane do debugowania w AVR Studio nie muszą być specjalnie w tym celu modyfikowane o dodatkowe informacje.

mikol
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:22

Re: Najnowsze AVR studio

Postautor: mikol » 18 lip 2011, o 01:41

Chyba wrócę do poprzedniego sposobu programowania, a AVR Studio obejrzę ponownie, gdy będzie bardziej dopracowane, będzie obsługiwać więcej mikrokontrolerów, itd.

wojjow
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 10 lip 2011, o 18:35

Re: Najnowsze AVR studio

Postautor: wojjow » 25 lip 2011, o 11:34

Mi się AVR Studio 5 bardzo podoba, choć to na razie pierwszy rzut okiem.

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości