Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: pajaczek » 7 cze 2011, o 12:22

Tłumaczenie, że tak ma być, bo są 3 kolumny jest bardzo naiwne. W sieci są miliony stron gdzie na górze jest jedna kolumna (lub dwie) a na dole 3 lub więcej.
Zresztą, kiedyś się zajmowałem takim rzeczami i zrobienie jednej kolumny na górze jest na jakieś 5 sekund pracy (dłużej niż tu trwa ta dyskusja).
Takie sugerowanie, utajone, jakoby ktoś uważał że to jest skomplikowane, jest również naiwne. Ja dobrze wiem że to nie jest żaden wyczyn... technicznie. Chodziło mi o to, czego jak widać nie zauważasz, a co powinno w tej polecanej przez Ciebie książce być wyłuszczone. Człowiek nie lubi ciągłych zmian układu, jak coś ma jakiś porządek na górze dokumentu, to i w dalszej części powinno mieć podobny układ. Stąd strony które co kilka linijek zmieniają ilość kolumn nie są tu trafnym argumentem.
[reklamy - dopowiedź moja] Tu też się nie rozumiemy.
No nie rozumiemy, nie komentuję ani formy, ani treści ani układu. Po prostu nie chcę w tą kwestię brnąć.
Jedna z podstawowych zasad tworzenia stron internetowych została wspomniana w tytule cytowane książki: "Don't make me think". Pomyśl nad tym, bo mimo, że to jest bardzo proste zdanie, to jego znaczenie jest bardzo głębokie.
Może dla mnie jest to za głębokie, bo (w przeciwieństwie do uporczywie cytowanej przez Ciebie frazy) ani przez chwilę nie pomyślałem o tym, jakoby były to aktywne zakładki. Może dlatego że nie wyobrażam sobie jak 2 zakładki mogą być aktywne jednocześnie (w kontekście strony www), albo dlaczego aktywność miała by być oznaczana różnymi kolorami. Dla mnie była to forma wyróżnienia tych zakładek, która jedynie niepotrzebnie upstrzyła całość.

Mam nadzieję, że Mike weźmie pod uwagę Twoje zdanie, ale proszę nie brnijmy już dalej w temat tych zakładek, bo się robi z tematu bajzel, a nie taki był jego cel. Rozważam wręcz wydzielenie tego fragmentu dyskusji do osobnego topicu (o sensowności lub nie układów stron www).

MarekK
-
-
Posty: 125
Rejestracja: 9 lis 2004, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: MarekK » 7 cze 2011, o 17:15

Chodziło mi o to, czego jak widać nie zauważasz, a co powinno w tej polecanej przez Ciebie książce być wyłuszczone. Człowiek nie lubi ciągłych zmian układu, jak coś ma jakiś porządek na górze dokumentu, to i w dalszej części powinno mieć podobny układ. Stąd strony które co kilka linijek zmieniają ilość kolumn nie są tu trafnym argumentem.
Nikt tutaj nie sugerował, że chodzi o zmianę ilości kolumn co kilka linijek. Wręcz przeciwnie, była sugerowana jedynie zmiana jednokrotna z 1 kolumny na 3 (a od jednokronej zmiany do zmian co kilka linijek jest bardzo daleko). Poza tym, ludzie lubią zmiany o ile są w dobrym kierunku (np. można coś prościej zrobić). I to jest poparte badaniami. Tutaj nikt nie wspominał o ciągłych zmianach układu strony ani o zmianie ilości kolumn co kilka linijek. Czytajmy ze zrozumieniem.
Rozważam wręcz wydzielenie tego fragmentu dyskusji do osobnego topicu (o sensowności lub nie układów stron www).
Nie warto. Ja już się wypisuję z tej dyskusji. Powiedziałem co miałem do powiedzenia, a czy do innych to dotarło, czy to zrozumieli, to już inny problem. W każdym razie były to życzliwe porady a nie zarzuty. Mam nadzieję, że ktoś skorzysta z tych rad.

Marek

Awatar użytkownika
Mike
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2011, o 12:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: Mike » 8 cze 2011, o 13:16

Witam,

Miło mi jest poinformować, że aktywne wątki już działają. Kolejne zmiany obejmą możliwość dawania ostrzeżeń oraz banów dla moderatorów.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: Wojtek » 8 cze 2011, o 17:05

U góry w Menu jest ikonka "Książki" która to ma link nastepujący: posting.php?mode=reply&f=7&t=20467# gdzie to ma niby iść bo mozna w to klikać do ....
Jak sie otworzy w nowym oknie przeglądarki (trzeba skopiować skrót i wkleić "recznie") to otwiera sie okienko "odpowiedzi w temacie", co zreszta widać już w linku. Chyba jakaś niedoróbka.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: end » 13 cze 2011, o 15:30

Witam. Mi też ta "szara rzeczywistość" nie przypasowała zbytnio, forum rozciągnęło się, bo dział "Komputery, mikrokontrolery i technika cyfrowa" nie jest już w "teczkach" - a tyle zabawy z tym było, że nawet nie wspomnę ;)

Ostatni kontakt z redakcji jaki miałem to był Piotr Zbysiński - on zaproponował nagrody za aktywność na forum, próbował jakoś zintegrować czasopismo z forum, ale nie wyszło chyba... a i z czasem zmienił się naczelny, to już całkiem kontaktu nie było - jak dobrze pamiętam ;)

Forum swojego czasu aktywne, coś się działo, teraz zaglądam rzadziej, bo kompletnie nic się nie dzieje, widzę jak powoli umiera to forum...
Trzeba wymyślić coś, może coś w rodzaju newslettera dla zarejestrowanych userów forum? Taka wiadomość raz w m-cu pewnie by przy okazji przypomniała userom, że to forum istnieje i może coś ciekawego się na nim dzieje.
Oczywiście zaraz będzie, że spam... ale z drugiej strony taki newsletter byłby ciekawą opcją (próbą) rozruszania forum. Może kolejna próba integracji z czasopismem? Jakieś wątki z forum na połowie którejś strony ep?
Szkoda, bo kiedyś tak tutaj przyjemnie było :)

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: ECC88 » 13 cze 2011, o 17:03

No teraz mogę chociaż znów na forum uczestniczyć. W starej wersji przez ostatnie pół roku nie mogłem się zalogować, wyświetlał "Błąd" Próba utworzenia nowego kąta "ECC85" (konto do usunięcia) także się nie powiodła.

Nowa optyka to kwestia gustu, funkcjonalność i przejrzystość strony jest OK.
Jedyne co bym zmienił, to że postowane linki otwierały by się w osobnej karcie przeglądarki a nie w tej samej co forum.

Można by było zrobić jakieś głosowanie na wybór skórki forum. Darmowe skórki do tej wrsji PhPbb są dostępne tutaj:

http://www.spieleresidenz.de/board/dm_e ... 0&start=15
można sobie każdą obglądnąć.

Ja bym proponował cuś takiego:
http://www.spieleresidenz.de/styles/index.php?style=33

P.S.
Każdy kto jest zainteresowany rozruchem tego forum a kręci się po elektrodzie, triodzie, czy elektronice dla wszystkich, mógł by w swój podpis wstawić link na to forum.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Brak dostępu do wyszukiwania zaawansowanego - czemu?

Postautor: matrix » 26 cze 2011, o 21:41

Jak w temacie, czemu jako użytkownik tego forum nie mam dostępu do wyszukiwania zaawansowanego?

Wywala informacja:

Kod: Zaznacz cały

Informacja Nie masz uprawnień do używania wyszukiwarki.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Brak dostępu do wyszukiwania zaawansowanego - czemu?

Postautor: pajaczek » 27 cze 2011, o 13:14

matrix Pocieszę Cię, jako moderator też nie mam dostępu :roll: Za pewne funkcja nie została aktywowana po ostatniej przesiadce.
Temat scalam z odpowiednim wątkiem uwag i sugestii.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: matrix » 27 cze 2011, o 19:44

Dzięki. A myślałem że tylko ja mam taki kłopot.

bass_player
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2011, o 13:53

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: bass_player » 29 cze 2011, o 18:43

Próbując wejść do działu: "Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje" otrzymuje taki komunikat: "Nie masz uprawnień do przeglądania wątków w tym dziale." Czy tylko ja mam ten problem czy ta funkcja również nie została aktywowana?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: pajaczek » 29 cze 2011, o 19:42

bass_player Być może nie każdy to zauważa, ale powstają spore zmiany układu na forum. Powstają nowe działy, w tym wymieniony przez Ciebie. Stąd ograniczenia dostępu do niektórych. I chyba muszę Cię pocieszyć, podobnie jak wcześniej matrixa, domyśl się o co mi chodzi ;)

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: Darlington » 29 cze 2011, o 23:13

Widzę, że pojawiło się coś takiego jak "Aktyw forum". Bardzo dobrze. Jako nagrody oprócz miesięczników można by było dać np. pendrive, koszulki, kubki z logo EP itp.
Punkty można dodać za: załączniki, raportowanie postów itp.
Proponuję popatrzeć jak to na Elektrodzie jest zrobione i się wzorować na tym systemie, tam to działa znakomicie.
Gdzie mogę sprawdzić, ile mam punktów?

Awatar użytkownika
Mike
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2011, o 12:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: Mike » 30 cze 2011, o 08:27

Witam,

Uruchomiliśmy Aktyw Forum, czyli system nagród dla najbardziej aktywnych użytkowników. Zebrane punkty będzie można wymieniać na nagrody.. i z pewnością będzie ich więcej. Zachęcamy do korzystania z nowej funkcjonalności.

Jeżeli chodzi o pozostałe zmiany to dotyczyły one lepszej organizacji poszczególnych działów oraz dodania kolumny ekspertów.

Próbując wejść do działu: "Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje" otrzymuje taki komunikat: "Nie masz uprawnień do przeglądania wątków w tym dziale." Czy tylko ja mam ten problem czy ta funkcja również nie została aktywowana?
Odpowiednie uprawnienia już zostały nadane - proszę śmiało pisać w razie podobnych problemów.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: pajaczek » 30 cze 2011, o 15:12

Mike: No to kilka na chwilę obecną:
-> Synchronizacja bazy postów, bo wg. spisu w "Aparatura kontrolno-pomiarowa i narzędzia" jest jeden wątek/post, ale po wejściu w dział, już jest pusto (dodatkowo oznacza kolorkiem jako dział z nieprzeczytanym postem, którego nie ma)
-> Uprawnienia do działu "Inne zagadnienia techniki cyfrowej" - brak uprawnień do przeglądana...
-> Ujednolicenie uprawnień do grup działów, dla "Elektronika od podstaw do praktyki" i "Różne różności" daj się wyświetlić samą grupę (klikając w jej nazwę), dla pozostałych 2 działów, już żąda hasła
("Zaloguj

Musisz być zalogowanym użytkownikiem, żeby przeglądać ten dział lub pisać w nim nowe posty.

Hasło:") - mimo zalogowanego usera. Oczywiście podanie hasła nic nie zmienia.

Rozumiem, że to wszystko jest jeszcze w trakcie, piszę tylko żeby nie uciekło.

mikol
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:22

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: mikol » 6 lip 2011, o 14:43

Nie wiem jak wyglądało poprzednie forum, bo z niego nie korzystałem, ale to mi się bardzo podoba. Może tylko kolorystykę bym zmienił, ale to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: ACeK » 7 lip 2011, o 20:45

Obrazek Widze ze ciagle cos sie zmienia na forum. O to co mi sie :no: podoba:

1. Pisanie postow w ktorych podany jest "link" do innej strony jest troche klopotliwe. Bo sprawdzajac czy link dziala. Wracajac z powrotem do strony trzeba ja odswiezyc.
2. Jeszcze raz upomne sie o zmiane szerokosci forum ze stalego na automatyczne dopasowanie sie do rozdzielczosci graficznej monitora.
3. Avatary sa zle wyswietlane Obrazek

top_nam
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 8 lip 2011, o 10:45

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: top_nam » 8 lip 2011, o 10:54

W niektórych subforach nie da się nic napisać ani nawet obejrzeć. Np. w dziale wyświetlaczy - napisane jest, że nie mam uprawnień do przeglądania tego działu forum.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: pajaczek » 8 lip 2011, o 19:30

ACeK też byłem tego zdania, ale jak już wspomniałem tutaj po zmianach na pewnym innym forum, byłem tego samego zdania. Jednak argumenty tamtych użytkowników okazały się na tyle racjonalne, że uznałem ich słuszność ;)

Cytat z innego źródła
W3C świadomie wyrzuciło atrybut target z XHTML 1.1 wychodząc z założenia, że to użytkownik ma decydować czy strona docelowa ma mu się ukazać w nowym czy w tym samym oknie. Atrybut ten pierwotnie służył do obsługi ramek, jednak już od dawna większość webmasterów używała go właśnie do wyświetlania linków w nowym oknie.
Za to, jeżeli ktoś doda target=_new, to nie ma żadnego wygodnego sposoby na otworzenie strony w tym samym oknie.
Używaj <ctr>klik lub scrolla (trzeciego przycisku myszy) do otwierania linków w nowej karcie.

Awatar użytkownika
Agrest
-
-
Posty: 129
Rejestracja: 7 maja 2003, o 21:31
Lokalizacja: Szczecin

Przeniesione z tematu ARM i Windows CE, dyskusja o "łapkach"

Postautor: Agrest » 12 lip 2011, o 00:13

Posty dotyczące "łapek", czyli opcji podziękuj, przeniesiono z innego tematu. (4 kolejne posty)
A opcja "podziękuj", to ta łapka z wyciągniętym w górę kciukiem, obok "cytuj".
Chciałem podziękować koledze Łukaszowi, ale obok "Cytuj" mam tylko wykrzyknik opisany jako "zgłoś post". Kciuka brak.
PozdrA

Edit Pajączek: Jak się używa znaczników do postu, to proszę nie wyłączać BBCode ;)

Awatar użytkownika
Tomasz Gumny
-
-
Posty: 685
Rejestracja: 4 lut 2004, o 23:31
Lokalizacja: Trzcianka/Poznań

Re: ARM i Windows CE

Postautor: Tomasz Gumny » 12 lip 2011, o 09:16

Też nie widzę tego "kciuka". Może podziękować może tylko autor tematu?

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości