Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Sieć bezprzewodowa WiFi

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

GROM RYSZARD
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: ELBLAG

Sieć bezprzewodowa WiFi

Postautor: GROM RYSZARD » 14 cze 2011, o 10:32

Komputer stacjonarny system Windows XP Profesjonal
karta WiFi typu D-Link AirPlus DWL-250+ Wirelees PCI.
Podjąłem decyzję aby korzystać z bezprzewodowej sieci WiFi i do tej pory było wszystko OK ,ale operator zlikwidował transmisję tej sieci.
Windows wykrywa jeszcze jedną nie zabezpieczoną sieć Solos W_AP ale nie mogę się z nią połączyć.Sieć Solos W_AP jest wykrywana przez komputer i wskazuję siły zasięgu- pełny zakres.
Próbowałem różnie i nic mi z tego nie wyszło.
Może ktoś pomoże mi i doradzi jakich i gdzie dokonać ustawień abym mógł łączyć się z tą siecią.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Sieć bezprzewodowa WiFi

Postautor: pajaczek » 14 cze 2011, o 12:07

Po pierwsze to nieładnie się tak przyłączać do czyjejś sieci, bez zgody administratora tejże.
Po drugie to, że sieć WiFi jest niezabezpieczona (czytaj nieszyfrowana transmisja radiowa), nie znaczy że jest nie zabezpieczona w ogóle.
Po trzecie, jak próbowałeś, i co znaczy że się nie łączy. Nie łączy się karta z AP, czy nie możesz się połączyć z internetem?

Najlepiej to było by się skontaktować z administratorem tej sieci.

GROM RYSZARD
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: ELBLAG

Re: Sieć bezprzewodowa WiFi

Postautor: GROM RYSZARD » 14 cze 2011, o 12:36

pajaczek jeśli sieć nie jest zabespieczona i jest ogólnie dostępna to dlaczego mam uzyskać zgodę administratora ??? to po pierwsze.
Po drugie sprawa jest ewidentna ale można chyba coś zaradzić aby uzyskać dostęp.
Po trzecie system Windows nie może się połączyć z siecią Solos to chyba jest zrozumiałe że z internetem...
A może mi powiesz jak mam znaleść administratora. :no:

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Sieć bezprzewodowa WiFi

Postautor: pajaczek » 14 cze 2011, o 13:17

Po pierwsze ja żadnej sieci na 2.4GHz nie mam zabezpieczonej (czytaj nie są szyfrowane żadnym WEP/WPA), a mimo to wszystkie (kilkanaście) jakie prowadziłem, są czysto komercyjne, i są zabezpieczane inaczej. Obecnie po przesiadce na 5G zaczynam ustawiać WPA2 (głównie ze względu na znacznie szybsze procki w sprzęcie, oraz znacznie większe pasmo jakie oferują nowsze sieci), ale i tak nie rezygnuję z poprzedniego zabezpieczania, i wszelkie szyfrowanie standardu 802.11 to tylko dodatek.
To że ktoś rozgłasza SSID nie oznacza, że sieć jest ogólnie dostępna.
Wreszcie sporo osób nie ustawia szyfrowania, bo po prostu przerasta to ich wiedzę, i jeżeli nie otrzymają AP'ka już skonfigurowanego od swojego dostawcy, to nic z tym nie robią.

Po drugie, zaradzić prawie zawsze można, a co w niej (ten sprawie) ewidentnetgo, to nie wiem.

Po trzecie, to że Windows w swoich genialnych ustawieniach nie może się połączyć to jeszcze o niczym nie świadczy. Windows powie Ci że nie może się połączyć choćby w sytuacji gdy nie otrzyma adresu ip (np. przez brak dhcpd w AP, lub parowanie IP/MAC), co nie oznacza wcale że niemożliwe i niezrealizowane jest połączenie na warstwie radiowej. Możliwe jest też, że Ty AP słyszysz, a on Ciebie nie... :D

A po "wreszcie" możesz namierzyć azymut nadajnika, przejść się po okolicy i spróbować namierzyć anteny, popytać sąsiadów, często da się dowiedzieć czegoś od wujka google o danym SSIDzie (ja np. ustawiam ssid na adres swojej strony www, w okolicy mam ssid'y z nr telefonu admina). Poczytaj o wardrivingowych metodach namierzania nadajnika :P Choć w tym przypadku raczej jedynie wywiad środowiskowy wchodzi w grę.

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Re: Sieć bezprzewodowa WiFi

Postautor: Darlington » 15 cze 2011, o 10:21

Co do wykrywania to polecam programik inSSIDer, wykrywa sieci WiFi wraz z wykresami poziomu odbieranej mocy od poszczególnych SSID.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Sieć bezprzewodowa WiFi

Postautor: pajaczek » 15 cze 2011, o 12:21

Darlington: A jak sobie radzi z nowszymi kartami?? Bo klasyką do tego celu to jest Netstumbler. Niestety oba pod Windę ;/

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Re: Sieć bezprzewodowa WiFi

Postautor: Darlington » 15 cze 2011, o 14:44

Niestety nie wiem. Ale na moim 2,5-rocznym laptopie śmiga aż miło pod Vistą.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Sieć bezprzewodowa WiFi

Postautor: pajaczek » 15 cze 2011, o 17:39

No to już możesz mieć "nowszą" w moim rozumieniu. Netstumbler niezbyt radził sobie z nowymi już kilka lat temu. Np. karty na mpci-e. Możesz pobrać netstumblera (wersja lite ok 400kB), i porównać. Wizualnie to ten "Twój" wygląda lepiej ;)

atomggg
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 17:17

Re: Sieć bezprzewodowa WiFi

Postautor: atomggg » 16 kwie 2012, o 15:31

rozmyśliłem się i jednak nie mam zamiaru publikować tekstów jak się włamać do WiFi a nie widzę opcji kasowania postu więc edytuje. Nie takim dziadom.

GROM RYSZARD
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: ELBLAG

Re: Sieć bezprzewodowa WiFi

Postautor: GROM RYSZARD » 17 kwie 2012, o 07:52

rozmyśliłem się i jednak nie mam zamiaru publikować tekstów jak się włamać do WiFi a nie widzę opcji kasowania postu więc edytuje. Nie takim dziadom.
SAM JESTEŚ DZIADEM ORAZ CH.... NIKT CIĘ NIE PROSIŁ O ODPOWIEDZ NA PYTANIE KTÓRE ZADAŁEM PRAWIE ROK TEMU.I DOBRZE SOBIE POCZYTAJ O CO CHODZI PONIEWAŻ JA NIKOGO NIE PROSIŁEM W JAKI SPOSÓB WŁAMAĆ SIĘ DO SIECI WI-FI :no: :? :evil:

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Sieć bezprzewodowa WiFi

Postautor: pajaczek » 17 kwie 2012, o 12:17

Panowie... jeden i drugi przesadził. Temat zamykamy.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości