Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Centrala alaramowa Satel -podpięcię Out 1 do wejścia GPRST2

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Markusiński
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2010, o 13:29
Lokalizacja: Gliwice

Centrala alaramowa Satel -podpięcię Out 1 do wejścia GPRST2

Postautor: Markusiński » 26 lip 2010, o 13:36

Cześć,

Na wstępie może się przywitam - Dzień Dobry!- bo to mój pierwszy post na tym forum. Dodam też, że moja wiedza nt. elektroniki/elektrotechniki jest raczej słaba więc proszę o wyrozumiałość.

Mam następujące pytanie:

Posiadam centralę alarmową Satela - Versa 15. Posiada ona 2 wyjścia wysoko prądowe Out 1 i Out 2 oraz dwa wyjścia nisko prądowe Out 3 i Out 4. Out 1 i Out 2 posiadają zaciski + i - (na plusie jest cały czas 12V, wnioskuję z tego, że kiedy wyjście jest wysterowane to zwierana jest masa?). Out 3 i 4 posiadają tylko jeden zacisk.

Chciałbym użyć wszystkich wyjść do komunikacji z wejściami modułu GSM GPRS T2. O ile z Out 3 i 4 nie ma problemu to z Out 1 i 2 gimnastykuję się już 2 dni i nic nie wychodzi. Ostatnia konfiguracja jaką połączyłem wyglądała tak:
-> LINK <-
Ale oczywiście nie działała :) Czy jest jakaś opcja żeby do wyjść Out 1 i Out 2 podłączyć sygnalizatory, ale jednocześnie pociągnąć sygnał do modułu T2 tak aby ten wysyłał smsa w momencie kiedy syrena wyje?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pikczu
-
-
Posty: 89
Rejestracja: 5 paź 2003, o 19:55
Lokalizacja: Dublin
Kontaktowanie:

Postautor: pikczu » 26 lip 2010, o 19:47

Witam
Czytałeś intrukcję ???
Instrukcja Instalatora strona 8 cytat:
+OUT1-, +OUT2- - programowalne wyjścia wysokoprądowe. Na zacisku + stale obecne
jest napięcie +12 V DC ±15%. Zacisk – jest zwierany albo odcinany od
masy w zależności od stanu wyjścia (aktywne/nieaktywne) i jego
polaryzacji.
OUT3, OUT4 - programowalne wyjścia niskoprądowe typu OC.
Instrukcja do sygnalizatora strona nr 3:
Sygnalizator SPL-5010 może współpracować z dowolnym źródłem sygnału alarmowego,
w którym w sytuacji alarmowej na wyjściu (wyjściach) sygnalizacyjnym pojawi się napięcie
stałe +12 V lub wyjście zostanie zwarte do masy (0V). Uruchomienie sygnalizacji akustycznej
SPL-5010 nastąpi po podłączeniu zasilania +12 V do zacisków „+ SA –” a sygnalizacji
optycznej do zacisków „+ SO –”. Wybierając sposób wyzwolenia sygnalizacji należy pamiętać
o dopuszczalnej obciążalności wyjść centrali.
Muisz zaprogramować wejście jako NO
instrukcja Moduł GPRS-T2 strona 15 i 16
– wejście cyfrowe typu NO musi być zwarte do masy, żeby moduł zarejestrować
naruszenie wejścia
A jak juz dajesz ten rezystor to daj go między zaciski wyjścia +out1- a nie między + wyjścia a com. Centrala mierzy prąd płynący i na tej podstawie sygnalizuje awarie.

I nie zapomnij zaprogramować czułości i czasu powrotu.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 72 gości