Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

PROBLEM Z MIKROFONEM

Awatar użytkownika
martyna
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2010, o 10:02
Lokalizacja: Pólnocna Polska

PROBLEM Z MIKROFONEM

Postautor: martyna » 3 sty 2010, o 10:17

Witam! Proszę o pomoc ponieważ mam problem z podłączeniem mikrofonu pod dvd aby uzyskać głos na głośnikach.
Kino domowe posiada wejścia i wyjścia : aux in i line out , a niestety nie posiada wejścia na mikrofon. Sądziłem , że bezpośrednie podłączenie pod wejście aux rozwiąże problem , ale nic to nie dało. Być może potrzebny jest przedwzmacniacz mikrofonowy, nie wiem właśnie więc zwraca się o pomoc do Państwa. A może urządzenie tego typu będzie dobre ( poniżej link) - proszę o pomoc i z góry dziękuję.

http://www.allegro.pl/item863490959_zes ... losem.html

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 3 sty 2010, o 13:25

Kup to co pokazałeś na alledrogo, bo jeśli z elektroniką nie masz wiele wspólnego to nie ma co kombinować.
Podłączysz to liniowo do AUX'a i gotowe.

Awatar użytkownika
martyna
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2010, o 10:02
Lokalizacja: Pólnocna Polska

Postautor: martyna » 3 sty 2010, o 13:55

Dziękuję end za odp. Jeśli to rozwiąże mój problem to super. Tylko dlaczego bezpośrednio jak podłączam mikrofon pod aux to nie działa? . Nie jestem w elektronice za bardzo do przodu ale może chodzi o pasmo przenoszenia ? a ten zestaw z allegro może ma w pulpicie w montowany jakiś przedwzmacniacz?
Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 3 sty 2010, o 14:09

Problemem jest zbyt niska czułość wejścia AUX, dlatego potrzebujesz przedwzmacniacza, który będzie miał większą czułość wejściową - przystosowaną do współpracy np. z dowolnym mikrofonem dynamicznym.

Awatar użytkownika
martyna
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2010, o 10:02
Lokalizacja: Pólnocna Polska

Postautor: martyna » 3 sty 2010, o 14:41

Czyli na chłopski prosty rozum dvd nie obiera sygnałów z mikrofonu, tak jak by ich nie słyszał dlatego należy zrobić mu "zabieg przeszczepu przystawki" który mu w tym pomorze.
Dzięki jeszcze raz end - czyli zakupię to urządzenie z allegro. W sumie chodziło o moją córkę która lubi śpiewać i chciała żebym podłączył jej mikrofon pod głośniki kina domowego. Próbowałem różnych sposobów i nic nie wychodziło. Już muślałem żeby kupić może jakiś wzmacniacz karaoke lub dvd z wejściem na mikrofon ale , jeśli powyższy zestaw załatwi problem to ok.

Awatar użytkownika
martyna
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2010, o 10:02
Lokalizacja: Pólnocna Polska

Postautor: martyna » 3 sty 2010, o 21:56

Maj jeszcze jedno pytanie może END do Ciebie skoro jesteś już w temacie. Jak widzę Twoje fachowe porady pomogły już nie jednemu i tylko pozazdrościć takiej wiedzy . W sumie pragnę tylko całkowicie się upewnić , że powyższy zestaw ( co wysyłałem linka) będzie na pewno działał , czy bardziej efektywne będzie raczej coś takiego

http://www.allegro.pl/item872051657_prz ... _5622.html

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC I JESZCZE RAZ POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 4 sty 2010, o 13:10

Jedno jak i drugie to pewnie zbliżona jakość jeśli w ogóle można mówić tutaj o jakości, ale przecież nie potrzebujesz tego do profesjonalnych czy studyjnych zastosowań.

Jeśli nie masz mikrofonów to pierwszy zestaw będzie najodpowiedniejszy, do tego ma regulację barwy tonu i efekt echo - co może uatrakcyjnić zabawę.

Drugi nie oferuje nic poza wzmocnieniem sygnału, więc w razie co nie masz opcji korekcji barwy tonu itd.
Trudno jednoznacznie stwierdzić który z nich jest lepszy, bo wszystko zależy od konstrukcji i użytych komponentów, od których też silnie zależy jakość dźwięku.
Jednak myślę, że do amatorskich zastosowań będą o.k
Weź pierwszy. W razie gdybyś nie był zadowolony to postaram Ci się pomóc, ale to w razie co i na PW.

Awatar użytkownika
martyna
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2010, o 10:02
Lokalizacja: Pólnocna Polska

Postautor: martyna » 4 sty 2010, o 17:15

Dziękuję END po raz kolejny i chylę nisko czoła. Zakupię zestaw pierwszy i mam nadzieję że w końcu wszystko będzie ok. Znalazłem dziś instrukcję od mojego dvd i w danych technicznych wzmacniacz ma czułość wejściową AUX 900 mV , wejściową DIGITAL 450 mV , pasmo przenoszenia 20 HZ- 20 kHz/ - 3dB i stosunek sygnał/ szum > 65 dB ( CCIR). W sumie za wiele nic mi to nie mówi poza nazwami skrótów. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
martyna
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2010, o 10:02
Lokalizacja: Pólnocna Polska

Postautor: martyna » 19 sty 2010, o 21:00

Witam! Dziś otrzymałem zamówiony zestaw o którym była mowa wyżej. Wielkie dzięki END wszystko działa teraz bez zarzutu. Teraz córka będzie miała zabawę i będzie śpiewać tak jak chciała tylko nie wiem jak długo ja to zniosę hehehe . Jeszcze raz dziękuję END za pomoc i poradę. Pozdrawiam.

bogutyr
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:52
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: PROBLEM Z MIKROFONEM

Postautor: bogutyr » 30 mar 2016, o 19:10

Też mam ten sam problem... Ktoś coś pradzi? :)

wilczyca
-
-
Posty: 82
Rejestracja: 16 lip 2020, o 09:01

Re:

Postautor: wilczyca » 1 paź 2021, o 11:01

Problemem jest zbyt niska czułość wejścia AUX, dlatego potrzebujesz przedwzmacniacza, który będzie miał większą czułość wejściową - przystosowaną do współpracy np. z dowolnym mikrofonem dynamicznym.
O widzisz! Dzięki za podpowiedź :)
__________________
http://www.fotowoltaika.edu.pl

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości