Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

CB Philips dnt Carat po załączeniu cisza

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

CB Philips dnt Carat po załączeniu cisza

Postautor: mulkey » 11 sie 2009, o 07:25

Witam posiadam cb radio jak wyżej. CB włącza się, dioda FM świeci na czerwono, na wyświetlaczu pojawiają się dwie - - , i oprócz tego nic nie słychać w głośniku. Macie może jakieś pomysły ? Pozdrawiam

Thomson
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2009, o 16:15
Lokalizacja: z Ziemi :)

Postautor: Thomson » 18 sie 2009, o 20:31

Jednym z powodów może być to że w PL CB działa na AM a nie na FM.

Awatar użytkownika
pikczu
-
-
Posty: 89
Rejestracja: 5 paź 2003, o 19:55
Lokalizacja: Dublin
Kontaktowanie:

Postautor: pikczu » 19 sie 2009, o 19:18

Przepraszam ale muszę to powiedzieć co ma piernik do wiatraka, to tak jak byś samochód do polski przywiózł z kierownica po prawej stronie i silnik nie zapalał.

Radio może być uwalone lub zablokowane w jakiś sposób
PS. a mikrofon masz ? w niektórych modelach mikrofon musi być wpięty do radia żeby było w głośniku cokolwiek słychać , ale nijak się to ma do tego co wyświetlacz pokazuje.

Thomson
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2009, o 16:15
Lokalizacja: z Ziemi :)

Postautor: Thomson » 19 sie 2009, o 21:56

co ma piernik do wiatraka,
hmmm... a jak chcesz coś usłyszeć jak nikt/nic na takiej częstotliwości nie nadaje? a RMF FM na tym nie odnierzesz...
dlaczego stan taki jest na wyświetlaczu to nie wiem bo nie znam totalnie tego radyjka, ale znam przypadki (TTi 770) na wyświetlaczu nic nie było a odbierało i nadawało ładnie, (była poprostu zworka w środku, ale mniejsza z tym) a przy FM'ce w PL nic nie usłyszysz chyba żę radio Maryja bo je wszędzie słychać ;p

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 20 sie 2009, o 09:07

a jak chcesz coś usłyszeć jak nikt/nic na takiej częstotliwości nie nadaje?
Jakby się czepiać, to na FM nadają szumy ;) one jak radio Maryja... nadają wszędzie. Oczywiście zależnie jeszcze od ustawienia odcięcia, może nie być słychać.

Niemniej uwaga o modulacji może być słuszna. Mulkey musiał by się wypowiedzieć nt. tego co znaczy "nic nie słychać". Głucha cisza, czy szum?

Awatar użytkownika
pikczu
-
-
Posty: 89
Rejestracja: 5 paź 2003, o 19:55
Lokalizacja: Dublin
Kontaktowanie:

Postautor: pikczu » 21 sie 2009, o 21:58

Ja pisząc miałem na myśli totalną cisze a nie szum FM-u. zresztą autor pisze NIC nie słychacć a nie radio tylko szumi, ale to nieważne.

Jeśli uraziłem Przepraszam.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 43 gości