Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Kłopot ze wzmacniaczem lampowym po upatku. Fende Super 210

FENDER
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2007, o 23:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Kłopot ze wzmacniaczem lampowym po upatku. Fende Super 210

Postautor: FENDER » 19 cze 2009, o 11:46

Witam,

Mam problem ze wzmacniaczem lampowym Fender Super 210. Wzmacniacz w trakcie przesyłki został lekko zmasakrowany. Tzn, pękła obudowa, no i ucierpiały 2 potencjometry. Wymieniłem je, ale wzmacniacz nie działa jak należy. Wzmacniacz po prostu jakby nie miał mocy, gra bardzo cicho, przesterowuje się, trochę nawet dziwnie brzmi, jakby nakładało się sporo wyższych harmonicznych.

Mam schemat, zmierzyłem napięcia na lampach wg schematu i mniej więcej się zgadzają. Tzn. różnice moim zdaniem wynikają z faktu, że schemat jest dla zasilania amerykańskiego o częstotliwości 60Hz. Lampy są dobre, żadnych mechanicznych uszkodzeń poza tym nie ma.

Mierzyłem też rezystancje transformatora głośnikowego. Na wejściu jest różnica w symetrii. Tzn. rezystancje różnią się o około 5Ohm Czy to jest dopuszczalne? Przy upadku doszło do zwarć między zwojowych? Nie jestem znawcą tematu.

Jak ewentualnie sprawdzić taki transformator. Mierzyłem go induktorem i nie ma żadnych uszkodzeń izolacji względem obudowy, ani miedzy uzwojeniem pierwotnym i wtórnym.

Proszę o pomoc i porady, za co z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Aleksander Zawada
Moderator
Moderator
Posty: 532
Rejestracja: 21 lut 2003, o 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksander Zawada » 22 cze 2009, o 09:08

Mało prawdopodobne, aby coś stało się z transformatorem. Jednak bez gruntownego sprawdzenia ze schematem wszystkich napięć i połączeń nie można nic doradzić. To jak wróżenie z fusów kawy.

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości