Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak podłączyć czytnik kart CF lub Pendrive do gniazdaIDE FDD

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Stach-S12
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2009, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk

Jak podłączyć czytnik kart CF lub Pendrive do gniazdaIDE FDD

Postautor: Stach-S12 » 17 sty 2009, o 16:34

Przegladajac dotychczasowe numery EP jak i innych pism elektronicznych np,EDW, SE nie znalazlem projektu wykonania adaptera lub przejsciowki Compact Flash lub USB na zlacze
stacji dyskietek IDE FDD.Oferowane w handlu gotowe czytniki tych nosnikow, montowanych
w komputerze w miejscu stacji dyskietek posiadaja tylko wyjscie USB lub wyjscie na IDE HDD.Nawet karta CF podlaczona jest do gniazda IDE. HDD bez dodatkowych elementow.
Moj problem polega na tym iz chce go zabudowac w instrumencie muzycznzm zamiast stacji dydkow lecz brak
innych gniazd.Mysle ze ten problem da sie rozwiazac w dobie tak szeroko rozwinietej elektroniki.Ktos na forum Elektrody napisal ze to niemozliwe,ja jadnak wierze w pomyslowosc Polaka i ten temat opanuje.Stanislaw.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 17 sty 2009, o 19:09

Ktos na forum Elektrody napisal ze to niemozliwe,ja jadnak wierze w pomyslowosc Polaka i ten temat opanuje.Stanislaw.
Moim skromnym zdaniem jest to nie tyle niemożliwe, co całkowicie nieopłacalne. Skomplikowanie i efektywność takiego rozwiązania jest na tyle źle rokująca, że wątpię by ktoś się tego podjąć (przy setkach ciekawszych pomysłów).

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 17 sty 2009, o 21:18

Może prostszym rozwiązaniem będzie zrobienie czytnika kart CF ze złaczem MIDI? W cywilizowanych instrumentach wszystko co może być zapisane na dyskietke powinno się dać wysyłać/odbierać przez MIDI.

PS. Złącze dyskietek to nie IDE.

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 18 sty 2009, o 17:48

Sony miało kiedyś w swojej ofercie taki dziwaczny wynalazek:
http://www.ciao.co.uk/Sony_FDD_flash_me ... r__5429280
Wkładało sie tam karte MS i do FDD.
Niestety nie mam pojęcia na jakiej dokładnie zasadzie to działało.

Znalazłem instrukcję do tego cudaka.
Załączniki
product-5429280.jpg
product-5429280.jpg (3.68 KiB) Przejrzano 6360 razy
MSACFD2M.pdf.(zmien na pdf).zip
(274.72 KiB) Pobrany 457 razy

Stach-S12
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2009, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: Stach-S12 » 18 sty 2009, o 20:02

A jednak miałem racje!Coś takiego istnieje,chociaż jest to też dyskietka ładowana do istniejącego czytnika FDD z tym że do niej wkłada się kartę o dużej pojemności.Jednak lepiej byłoby gdyby dalo się wykonać coś w postaci .kitu.AVT byłoby może taniej bo cena produktu firmy Sony lub Panasonic jest dośc wysoka. A może ktoś ma takową dyskietkę- KUPIĘ!!!

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości