Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Podstawy elektroniki- zasady oraz proste konstrukcje

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

kubczyk
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 6 paź 2008, o 18:23
Lokalizacja: Pleszew

Podstawy elektroniki- zasady oraz proste konstrukcje

Postautor: kubczyk » 6 paź 2008, o 19:43

Witam wszystkich userów forum :629:
Jestes lalikiem w dziedzinie elektroniki. Chodze do 1 klasy technicznej na profil elektronika. W szkole jak to w szkole wszystko idzie jak krew z nosa. Chcialbym nauczyc sie tworzyc jakies proste konstrukcje, i ogolnie bawic sie w elektrycznosci. Mam troche odstawionej gotówki na różne części czy też niezbędne dla elektronika narzędzia. Sumka niewielka- 100zł ale zawsze coś. Mam prośbę dla doświadczonych userów. Prosiłbym o jakieś korepetycje-internetowe :) chciałbym nauczyc sie czytac schematy i stworzyc cos do swoich czterech ścian.
Czekam na porady.
Pozdrawiam administrację i userów.

mulkey1

Postautor: mulkey1 » 7 paź 2008, o 06:09

Hey, najlepiej udaj sie do najbliższego sklepu elektronicznego i poproś o zestawy do samodzielnego motażu takie jak np.te LINK

Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Postautor: Marian B » 7 paź 2008, o 13:13

Moja rada, może trochę zbyt tradycyjna w dobie komputerów, ale każdą Twoją myśl (pomysł) powinieneś zostawić na kartce papieru w postaci rysunków. Im więcej będzie zabazgranych, pokreślonych kartek, tym więcej będzie sukcesów. W "elektronice" nie można tylko myśleć o niej, bo to nie da efektów. Trzeba zapisywać w postaci schematów, rysunków każdy swój pomysł, i korygować błędne rozwiązania.
Z moich doświadzeń, przy opracowaniu różnych urządzonek, powstaje zawsze około 10÷15 kompletnie zabazgranych kartek, z tego dopiero wyłania się gotowy projekt. Nigdy tych kartek nie wyrzucam, tylko są segregowane tematycznie, i jest to kopalnia wiedzy na przyszłość.

kubczyk
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 6 paź 2008, o 18:23
Lokalizacja: Pleszew

Postautor: kubczyk » 7 paź 2008, o 17:57

tylko ze niestety ja nie umiem rysowac zadnych schematow procz takich podstawowych... jakies tam zrodlo zasilania, kondensator i silniczek. pozatym to cieniutko u mnie :) jeszcze jakies rady ?

Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Postautor: Marian B » 8 paź 2008, o 00:07

Poprostu, trzeba ćwiczyć. Trening czyni mistrza. Nawet najprostsze podłączenie żaróweczki do bateryjki, za pomocą wyłącznika, ewentualnie jakiegoś czujnika krańcowego, to już jest schemat elektryczny. Bardziej skomplikowane sprawy same przyjdą z czasem.

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 8 paź 2008, o 06:03

Zainwestuj w coś takiego LINK

Awatar użytkownika
Paweł.W.
-
-
Posty: 33
Rejestracja: 31 sty 2007, o 14:26
Lokalizacja: Andrychów

Postautor: Paweł.W. » 9 paź 2008, o 14:41

Polecam portal Elektroda.pl
Warto też zainwestować w jakieś gazety o tym temacie... Początki zawsze są trudne.

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 10 paź 2008, o 21:14

A ja polecam:
1. "Sztuka Elektroniki" Horowitz Hill
2. "Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz" Dieter Nuhrmann

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości