Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Głośniki 150W - jaki wzmacniacz do nich ?

chmielu2
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 22:52
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Głośniki 150W - jaki wzmacniacz do nich ?

Postautor: chmielu2 » 10 kwie 2008, o 23:06

Witam;] Na poczatku pragne powiedziec ze sie prawie w ogole nie znam na elektronice wiec prosze byc wyrozumialym. A wiec kolega posiada glosniki:
http://infobot.pl/r/q5H

(nr 9, 49 EURO;Musiker-Box "XEN-3508" PAARPREIS! 8"/20cm-Bass, 150W, 46,5x24x27cm)
To sa chyba dwa glosniki po 150W. I moje pytanie jest takie: Jak najprosciej i najtaniej sprawic aby mozna bylo pod to podlaczyc mikrofon i aby to dzialalo. Zalezy nam jednak zeby moc byla dosyc duza bo przeznaczeniem tego zestawu maja byc proby zaspolu. Ja znalazlem taki wzmacniacz:
http://www.allegro.pl/item344652902_2_x ... ceny_.html

Ale nie wiem czy bedzie odpowiedni. Nie rozumiem np. o co chodzi z tym ze 2X150W,i jak to sie ma do mojej sytuacji, itp. Bardzo prosze o rade ;]

Z gory dzieki

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 11 kwie 2008, o 15:41

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Ten sprzęt co pokazałeś (zarówno kolumny jak i wzmacniacz) napewno ma taką moc jak podaje producent?? Nie jestem pewny. Lepiej jest zapłacić trochę więcej a mieć sprzęt naprawdę dobry. Coś Ci można doradzić zalezy ile masz funduszy. Co do podłączenia. Potrzeba miksera, wzmacniacz, mikrofonu i kolumn. Kolumny podpinasz do wzmaka, wzmak do miksera no a do miksera mikrofon i ot cała filozofia. Majka bezpośrednio do wzmaka nie da rady.
pozdrawiam

chmielu2
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 22:52
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: chmielu2 » 16 kwie 2008, o 15:38

Moc chyba jest taka co napisane z tymze ja slyszalem ze sa chyba 3 rodzaje mocy: muzyczna, i jakies tam inne wiec pewnie o to chodzi :P;] Jesli chodzi o funudzsze to powiedzmy ze ok.300zl ;]

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 16 kwie 2008, o 21:52

300 zł na całość? no to trzeba będzie poszukać. może coś się znajdzie. A co do mocy masz rację. Poczytaj trochę na ten temat w necie. Sporo materiałów znajdziesz.

Awatar użytkownika
monter
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:49
Lokalizacja: Polska i okolice
Kontaktowanie:

Postautor: monter » 17 kwie 2008, o 21:01

nie wiem do czego jest Ci dokładnie potrzebny ten zestaw, ale to co zaproponowałeś to porażka i szybko wyrzucisz to do kosza.

Na allegro można kupić kolumnę aktywną KB-208A o mocy 120W i cenie 150zł/sztuka. Uważam ze to minimum co można kupować. Ma z tyłu wejście liniowe i mikrofonowe XLR. Stawiasz, podłączasz i gra.

chmielu2
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 22:52
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: chmielu2 » 24 kwie 2008, o 22:34

Dzieki wielkie;] Wlasnie chodzilo mi o cos takiego jak ta kolumna aktywna. Chodzi tylko o to zeby podlaczyc wokaliste i zeby bylo w miare glosno na probach :P;] Czyli taka kolumna to wszystko co potrzebuje ?]

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości