Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Nowe kolumny.

czarutek

Nowe kolumny.

Postautor: czarutek » 3 sty 2008, o 09:19

Zamierzam kupić już nowe kolumny do wieży Sony. Wieża ma 2 x 85W, a znamionowe obciążenie jest jakieś dziwne, bo 6Ω.
Co byście polecali?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 3 sty 2008, o 12:34

To zależy jakie zestawy Cię interesują.
Monitory? Podłogówki? No i ile możesz przeznaczyć na ten cel, bo to jednak ważne.

czarutek

Postautor: czarutek » 3 sty 2008, o 13:03

Raczej monitory (na wysokości ramion?), bo tak mi w pokoju pasuje. A cena ja wiem? Dwie sztuki po jakieś 500zł?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 3 sty 2008, o 13:19

Kiedyś chciałem coś podobnego, ale jednak bardziej preferuję podłogówki. To chyba kwestia gustu.

Może to Cię zainteresuje:

http://www.allegro.pl/item291191851_mag ... 11_31.html

Parametry ma dosyć zachęcające.

Może poszperaj po allegro i podaj jakieś propozycje?

czarutek

Postautor: czarutek » 4 sty 2008, o 00:01

Chyba raczej większe chciałbym. Te obecne mają wymiary: Wys=28, Sze=25 i Głę=22.
Chciałbym chyba ja wiem, ze 2x większe? Najbardziej zależy mi na basach...

pewny22
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2007, o 17:20
Lokalizacja: Krk

Postautor: pewny22 » 4 sty 2008, o 15:15

Polecam coś z serii altus typu 110. Ludzie niby na nie narzekają, ale ja mam całkiem inne zdanie na ich temat zrobiłem sobie tzn naprawiłem te kolumny i grają u mnie nieźle są oczywiście na oryginale. Dźwięk bardzo mi odpowiada i stwierdziłem, że lepiej inwestować w te 20 letnie kolumny niż w nowy sprzęt za 250zł...

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 5 sty 2008, o 14:57

ja jestem posiadaczen kolumn Altus 200(110 W RMS) i jestem zadowolony. Korzystalem z nich nawet w niewielkich klubach i sprawdzają się. Dźwięk jest czysty i bass też dość mocny. Szczerze polecam te kolumienki.

czarutek

Postautor: czarutek » 5 sty 2008, o 15:34

Ale to Altusy jeszcze sprzedają? Myślałem, że upadli ze 20 lat temu...
Jeszcze chyba fajnie, gdyby miały przełączanie głośnika średniotonowego do cichego słuchania...
Pamiętam też, że nie za bardzo podobał mi się w nich sopran, jeśli miały nie zwykłe kopułkowe, tylko z tym kielichem/tubą. Były jak pamiętam chyba za ostre...

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 6 sty 2008, o 15:00

bardzo dobre są...i nadal w sprzedaży :D Altus

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 6 sty 2008, o 15:04

Jak już pisałem też miałem takie Altusy i nie mam dobrych wrażeń, to że coś gra głośno nie znaczy, że już jest dobre. Liczy się jeszcze jakość... nie mówię, że altusy to kicha, ale słyszałem kilka zestawów z różnych przedziałów cenowych i Altusy jakoś nie wypadły najlepiej.
Ale jak kto woli to w końcu kwestia gustu.


Edit:

Jeśli coś większego i bardziej basowego to może to? Tzn. jeśli chodzi o bas a nie o "buczenie" z subwoofera...

http://www.allegro.pl/item288700535_tan ... ieczne.htm

czarutek

Postautor: czarutek » 6 sty 2008, o 19:16

... Tzn. jeśli chodzi o bas a nie o "buczenie" z subwoofera... ...
Nie nie, dołożyć aktywny subwoofer to nie problem, ale nie o taki bas mi chodzi.
Nie ma pośpiechu, te jeszcze działają...
A co myślicie o impedancji, przejdą 4Ω? Właściwie na maksa nigdy długo nie słucham...

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 7 sty 2008, o 11:06

ale nie o taki bas mi chodzi
A o jaki?

A co myślicie o impedancji, przejdą 4Ω?
Najlepiej jakbyś podał model tej wieży albo jak jest możliwość to spisał jaki scalak (bo zapewne scalak ;)) tam siedzi w końcówce mocy i podał zasilanie.

czarutek

Postautor: czarutek » 26 sty 2008, o 08:55

A bo Ty nie wiesz o jaki, akurat...
Końcówka jak w załączniku, tylko zaaplikowana przez Sony.
No pomyślcie coś, bo moje projekty parametrami zaczęły już wychodzić poza możliwości tego archaika... :608:
Załączniki
STK401-1102-SA.zip
(205.69 KiB) Pobrany 527 razy

czarutek

Re: Nowe kolumny.

Postautor: czarutek » 3 mar 2013, o 15:38

I właśnie dlatego ich dotąd nie podniosłem. Tych parametrów. Ale, wszystko przede mną... :mrgreen:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Re: Nowe kolumny.

Postautor: end » 14 mar 2013, o 09:00

Jak nie zależy Ci na nówkach, to może popatrz za Tannoy M2? albo nowsze F2?
Miałem F1 i jak na takie maleństwa radziły sobie super, a M2 to klasyka i super brzmienie za małą kasę.
Mi to się chce Tannoy Revolution R3, ale jakoś nigdy nie mogę ich trafić jak mam jakiś budżet na to :(

czarutek

Re: Nowe kolumny.

Postautor: czarutek » 14 mar 2013, o 09:15

A jeśli zechcę czasem niegłośno pograć na gitarze (zanim zrobię wzmacniacz), to które będą lepsze, M2 czy F2?
A, i bezwzględnie heban-nówka. Z wtórnego nie chcę...
A, i jeszcze chyba istotne - muszą stać niestety na wysokości twarzy, na podłodze nie ma miejsca, nora 3.5x4m... :cry:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2013, o 09:21 przez czarutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Re: Nowe kolumny.

Postautor: end » 14 mar 2013, o 09:19

A do gitary to trzeba sobie piecyk zafundować, bo granie na kolumnach przerabiałem i słabo to idzie. Ja np. na kolumny wrzucam jakieś sekcje rytmiczne "guitar jam track" i dogrywam sobie na piecyku gitarowym - wtedy to jakoś nawet mnie zadowala :)
Kolumny do słuchania, piecyk do grania.

Edyta:

A jak nówki to nie wiem, ale jakiś czas temu rozmyślałem nad Monitor Audio BX2

A jak muszę być na wys. twarzy, to albo półki na ścianach, albo podstawki jakieś, bo innej możliwości nie widzę. Tych Tannoy M2 i F2 nie kupisz nowych, dlatego trzeba by się rozejrzeć nad nowymi seriami dobrych producentów.

Edyta2:

Widzisz, edytowałeś posta i teraz jest inaczej.. Jeśli chodzi o to, że nie masz piecyka do gitary, to w sumie jakiej byś kolumny nie użył typu hi-fi czy hi-end to na jedno w sumie wyjdzie, więc kolumna tutaj nie ma znaczenia co do brzmienia gitary.

czarutek

Re: Nowe kolumny.

Postautor: czarutek » 14 mar 2013, o 09:26

No mam IBZ15GR, ale to straszna tandeta, wszystko przerabiam, a mało się znam... :wink:
Ale faktycznie, pod gitarę to tylko przejściowo, więc nie ma co jej brać pod uwagę.
Czyli normalnie do muzyki, to lepiej M2, czy F2? Bo te R3, to chyba raczej na podłogę są?
Edzia1:
No na przykład: http://www.ceneo.pl/8504225 nie nadadzą się na półkę na wysokości twarzy?
Edzia2:
Spoko, ja zawsze cofam wyżej, czy się nie zmieniło.
Czyli do zwykłej muzyki te tu z Ceneo ok są?
Ostatnio zmieniony 14 mar 2013, o 09:31 przez czarutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Re: Nowe kolumny.

Postautor: end » 14 mar 2013, o 09:30

No ale Ty chcesz nówki, więc M2 i F3 odpadają. Zobacz te monitor audio BX2
Czyli do zwykłej muzyki te tu z Ceneo ok są?
Słyszałem, że są całkiem całkiem w tym przedziale cenowym, ale najlepiej to iśc do jakiegoś salony w Wa-wie (pewnie ich tam nie brakuje) i odsłuchać sobie na miejscu, bo tak kupić w internecie, to może być różnie, każdy ma soje gusta i zaraz będzie, że dla mnie są ok, ale np. Tobie czegoś im brakuje.

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Nowe kolumny.

Postautor: ECC88 » 14 mar 2013, o 14:53


Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości