Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wyciąg oparów - chemia, topniki itp.

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Wyciąg oparów - chemia, topniki itp.

Postautor: end » 6 mar 2007, o 13:53

Witam. Czy macie jakieś sprawdzone "made in home" wyciągi oparów ze swojego miejsca pracy?
Mam topnik RF800 który jest podobno rakotwórczy i już kilka razy wdechnąłem sobie to ot i kaszel 15 min. bardzo nieprzyjemna sprawa.
Muszę zrobić jakiś wyciąg na tą chemiozę, bo tak się nie da pracować.
Czy ktoś z was robił coś takiego? Głównie chodzi mi o takie wyciągi z filtrami co zatrzymują te opary w sobie.
Bo widziałem takich magików którzy zrobili sobie wyciąg z wentylatorów od PC z odprowadzeniem na sufit...
No to bez sensu trochę... Fakt, że opary nie lecą prosto do nosa ale i tak są wszędzie a chyba nie o to chodzi.
Macie jakieś sprawdzone konstrukcje?

Ricardo Picardo
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2004, o 21:12

Postautor: Ricardo Picardo » 6 mar 2007, o 18:22

Witam i pragnę się podzielić pomysłami dotyczącymi likwidacji oparów przy lutowaniu.
Pierwszy pomysł to przepuścić opary przez pojemnik z wodą, bywa taka filtracja w odkurzaczach.Można było kupić taką przystawkę do odkurzacza.
Można też wykonać coś w rodzaju pochłaniacza nad kuchenką ,czyli wentylator plus filtr
z węglem aktywnym i może jeszcze filtr z włókniny czyli coś jak filtr papierosowy
i to powinno przynieść poprawę jakości powietrza.
Pozdrawiam
Ricardo Picardo
Ostatnio zmieniony 7 mar 2007, o 10:47 przez Ricardo Picardo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 6 mar 2007, o 22:44

Wiesz End, to ciekawe, bo czasem bardzo różnych dziwów do lutowania z napisem "Rakotwórcze" i nigdy nic mi nie było :632:
Ale mam sposób znajomego serwisanta: kupił on mianowicie duży, blaszany i najtańszy okap kuchenny. Zamontował na szynach na ścianie tak, że może regulować jego wysokość. Założył też wielką świetlówkę jako oświetlenie stołu. Dymy odprowadza rurą od odkurzacza wystawioną za okno.

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 6 mar 2007, o 22:52

Wiesz End, to ciekawe, bo czasem bardzo różnych dziwów do lutowania z napisem "Rakotwórcze" i nigdy nic mi nie było :632:
Rak nie powstaje z dnia na dzień tylko może wyjść po wielu latach...

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 7 mar 2007, o 10:49

Szukam czegoś małego, bo na razie warsztat mam we własnym pokoju... :/@#$%

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 7 mar 2007, o 12:34

Wiesz End, to ciekawe, bo czasem bardzo różnych dziwów do lutowania z napisem "Rakotwórcze" i nigdy nic mi nie było :632:
Rak nie powstaje z dnia na dzień tylko może wyjść po wielu latach...
Wiem o tym :)
Szukam czegoś małego, bo na razie warsztat mam we własnym pokoju... :/@#$%
Wiem też coś o tym, niestety :603: Może zaradzi coś na pochłanianie dymu papierosowego, np. pochłaniaczki na USB.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 89 gości