Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zastosowanie kondensatorów elektrolitycznych we wzmacniaczu?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Zastosowanie kondensatorów elektrolitycznych we wzmacniaczu?

Postautor: Sławek5 » 30 gru 2006, o 05:41

Cześć.
Jak dotąd nie zwróciłem na to uwagi, ale ostatnio strasznie mnie to zainteresowało.
Popztrzcie na schemat. Sa tam dwa kondensatory elektrolityczne. I chodzi o to dlaczego akurat elektrolity. Jeżeli podam sygnał taki jak na przebiegu nr 1 czyli przyjmujący wartości od +1V poprzez 0 aż do -1V (wartość przypadkowa może być większa) to przecież kondensator C3 jest na przemian polaryzowany raz dodatnio a raz ujemnie.
Mogę zrozumieć jeżeli na wejście zostanie podany sygnał jak na przebiegu nr 2 gdzie sygnał wejsciowy nie przyjmuje wartości ujemnej.
Teraz zastanawia mne właśnie użycie elektrolita (którego na tym schemacie wartośc przypadkowa). Dlaczego kondensatory C3 i C2 są włączone akurat w ten sposób (tak połączone bieguny)..

Przepraszam za laickie pytanie, ale naprawdę w tej chwili nie rozumię o co tu chodzi.

P.S. Schemat jest w książce "Wzmacniacze operacyjne" P. Góreckiego na stronie 103
Załączniki
sch.jpg
Schemat
przebieg_1.jpg
Przebieg nr 1
przebieg_2.jpg
Przebieg nr 2

radcorp
-
-
Posty: 79
Rejestracja: 2 sty 2006, o 15:52
Lokalizacja: Polska

Postautor: radcorp » 7 sty 2007, o 16:08

:idea:
Załączniki
44.gif

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 139 gości