Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Uwaga na podróbki kitów AVT !!!

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Uwaga na podróbki kitów AVT !!!

Postautor: end » 7 lis 2005, o 10:44

Witam, ostatnio znajomy zamówił sobie z pewnego sklepu jeden z kitów AVT o nazwie "Kompresor do gitary i basu". Niestety w tym kicie pojawił się błąd który trzeba było skorygować by urządzenie mogło poprawnie funkcjonować.
Znajomy nie wiedział co się dzieje, więc przyniósł kit do mnie bym "zaglądnął" do tego cuda.
Okazało się, że kupił podróbkę...
Mało, za większe pieniądze niż oryginalny kit AVT... :roll:

Płytka drukowana bardzo słabej jakości (od razu podczas lutowania ścieżki się odklejały).
Brak opisu elementów, cieniutka (najtańsza) płytka drukowana....
Oryginalne kity AVT mają płytkę solidnie wykonaną, opisaną, kolory to ciemna zieleń i ciemny czerwony kolor.. nigdy nie spotkałem się z takim kolorem jak na foto... (no chyba, że podróbka).
I dalej...
Kondensatory... wpakowane wszystkie ceramiki gdzie jest to niedopuszczalne ze względu na szumy jakie potrafią wnosić takie kondensatory (takich się nie stosuje w torach audio - tylko z konieczności).
Nie wspomnę już o za długiej podstawce pod układ scalony...
Pierwsze dwie foto pokazują oryginalne kity AVT
Drugie dwie fotki pokazują podrobione kity AVT

Postawnowiłem napisac ten temat, bo:
To jawne okradanie.
Bardzo słaba jakośc wykonania.
Zła opinia dla AVT, ludzi którzy zakupią taki kit. (a płytki AVT są naprawdę dobrej jakości)
Użyte komponenty są najtańsze co oczywiście pogarsza jakość...
Załączniki
kit avt 1.jpg
PODR�BKA KITU AVT
kit avt 1.jpg (16.78 KiB) Przejrzano 45925 razy
kit avt 2.jpg
PODR�BKA KITU AVT
kit avt 2.jpg (19.6 KiB) Przejrzano 45925 razy
AVT840.jpg
ORYGINALNY KIT AVT
AVT840.jpg (27.26 KiB) Przejrzano 45925 razy
AVT2153.jpg
ORYGINALNY KIT AVT
AVT2153.jpg (18.81 KiB) Przejrzano 45925 razy
Ostatnio zmieniony 4 maja 2007, o 09:43 przez end, łącznie zmieniany 4 razy.

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 7 lis 2005, o 11:44

Fajnie, że napisałeś, ale co właściwie można zrobić takim "producentom"? Bo jakby prawo w tym kraju działało to owszem, a tak to można co najwyżej łapy odrąbać (jak to drzewiej złodziei karano). Obawiam się jednak, że to też złe rozwiązanie (już nie napiszę dlaczego, ale bynajmniej nie ze względów humanitarnych) :(....
A co do opinii o dh avt to są one różne i to nie przez żadne podróbki.... Np. słynne "zaprogramowane" procesory, hihi....
Ostatnio zmieniony 7 lis 2005, o 11:49 przez a_antoniak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 7 lis 2005, o 11:49

Fajnie, że napisałeś, ale co właściwie można zrobić takim "producentom"? Bo jakby prawo w tym kraju działało to owszem, a tak to można co najwyżej łapy odrąbać (jak to drzewiej złodziei karano). Obawiam się jednak, że to też złe rozwiązanie (już nie napiszę dlaczego, ale bynajmniej nie ze względów humanitarnych) :(....
Cześć, pewnie do producenta trudno dojść ale sklepy które to kupują skąś to biorą...
Rachunki, faktury itp. jeśli nie producent to sklep będzie miał zapewne nieprzyjemności...
Ten kit akurat kupiono w sklepie cyfronika i piszę to normalnie, bez jakichkolwiek obaw.
Nie jest to antyreklama ale zwykła prawda, kolega zamówił to w cyfronice i widac co przyszło...
Przynajmiej mogliby sprawdzać co sprzedają, a trudnio nie rozróżnić...

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 7 lis 2005, o 11:52

Cześć, pewnie do producenta trudno dojść ale sklepy które to kupują skąś to biorą...
Im tez nic nie zrobisz, oczywiście oprócz odrąbania łapek :D
Nie jest to antyreklama ale zwykła prawda
A cóż to dziś znaczy ta "prawda"?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 7 lis 2005, o 11:54

A cóż to dziś znaczy ta "prawda"?
:( fakt...

W każdym razie, jak ktoś natknie się na taki kit to zachęcam do napisania do AVT lub tutaj na forum skąd to ma...
Zapewne w jakimś stopniu to się odbije na sprzedaży podróbek kitów AVT.

tomek_j
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:06

Postautor: tomek_j » 7 lis 2005, o 11:57

Fajnie, że napisałeś, ale co właściwie można zrobić takim "producentom"? Bo jakby prawo w tym kraju działało to owszem, a tak to można co najwyżej łapy odrąbać (jak to drzewiej złodziei karano)....
a tak mamy relatywizm prawny....Ale niech tam bedzie moralne odrodzenie to i lewe kity znikna za sprawą ziobrowej reki...SamoPis nie popuści :|

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 7 lis 2005, o 12:02

a tak mamy relatywizm prawny....Ale niech tam bedzie moralne odrodzenie to i lewe kity znikna za sprawą ziobrowej reki...SamoPis nie popuści :|
Wystarczy, że zacznie działać normalne prawo a nie pseudo-prawo. Ale się nie zanosi na to.
No chyba, że lepiej jak zodzieje i inni tacy są bezkarni...

tomek_j
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:06

Postautor: tomek_j » 7 lis 2005, o 13:56

.... inni tacy są bezkarni...
Le Ppierd? :D

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 7 lis 2005, o 16:08

.... inni tacy są bezkarni...
Le Ppierd? :D
Na przykład. I m.in. dlatego, że pan ów siedzi w tejże odnowie nie zanosi się na poprawę. A poprawa jest konieczna i przyzna to każdy, niezależnie od tego kogo tam sobie popiera (ja oczywiście nie popieram nikogo :D ).

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 7 lis 2005, o 18:58

... ja oczywiście nie popieram [fade]nikogo[/fade]
:) A ja popieram akcje Ep by uzywac Eagle bo soft legalny za darmo :idea: a nie tak jak do tej pory tylko protel a przy jego cenach nie sadze by sie wiele znalazlo osob majace :no: uszlachetnione wersje :idea: a takie wersje to tak jak tytulowa "orginalna plytka AVT" :wink:
:D

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 8 lis 2005, o 01:16

No, za darmo to tylko chyba najmniejsza wersja. Ale wersje wyższe i tak taniutkie w porównaniu z P99/DXP itp. No i dostepny pod Linuksem i Mac'em co się chwali. Nie używałem osobiście bo projektowanie pcb traktuje zupełnie utylitarnie i wymogami rynku kierowany inne narzędzia częściowo poznałem, ale może już time to change :D?

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 9 mar 2006, o 07:15

Ciut odświerzę temat... :lol:

Po tym jak korporacja / firma AVT mnie potraktowała, bardziej wolę kupić podróbkę. Albo PCB zrobić sobie samemu. Od korporacji / firmy AVT już w życiu nic nie kupię - wydanej forsy na płytkę jeszcze nie dostałem, a czekam od wiosny 2005 r. Na maile nie odpowiadają, telefony są zajęte, listownie też próbowałem - i nic :evil:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 9 mar 2006, o 12:07

Ciut odświerzę temat... :lol:

Po tym jak korporacja / firma AVT mnie potraktowała, bardziej wolę kupić podróbkę. Albo PCB zrobić sobie samemu. Od korporacji / firmy AVT już w życiu nic nie kupię - wydanej forsy na płytkę jeszcze nie dostałem, a czekam od wiosny 2005 r. Na maile nie odpowiadają, telefony są zajęte, listownie też próbowałem - i nic :evil:
A co to ma wspólnego z podróbkami kitow AVT ?

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 9 mar 2006, o 13:54

A to, że od firmy / korporacji, która już raz mnie okradła, już nigdy nic wiecej nie kupię.
A na marginesie, to podróbki są o 50% tańsze.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 9 mar 2006, o 14:17

A to, że od firmy / korporacji, która już raz mnie okradła, już nigdy nic wiecej nie kupię.
A na marginesie, to podróbki są o 50% tańsze.
Jasne, ze są tańsze ale chyba nie widziałes jakości wykonania i elementów z jakich sklada się dany kit...
Co do AVT to skontaktuje się z Tobą na PW i postaram się pomóc w tej sprawie, bo nie wierzę, ze zostałes kompletnie olany - być może nie potrafisz tego załatwić... (bez urazy)

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 9 mar 2006, o 16:04

być może nie potrafisz tego załatwić... (bez urazy)
Endzik, daj sobie spokój. Okradziono mnie z jakieś 8 zł, wydałem już na walkę z AVT jakieś 10 zł. Po prostu już więcej się nie dam nabrać i tyle.

Awatar użytkownika
j_bravo
-
-
Posty: 189
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 16:30
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: j_bravo » 9 mar 2006, o 17:42

tak to jest z tym AVT. placi sie z góry i czeka pol roku ....

ps. takze wole plytki nieoryginalne. sa 50% tansze ... i dzialaja. a co do opisu elementow... po co to komu ... ;)

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 10 mar 2006, o 00:24

Nie chodzi o opis na płytce, ale o jakość wykonania - nigdy nie uzuskasz lepiej zrobionej płytki niż fabrycznie się to robi.
Takie płytki są o wiele bardziej trwałe... zwłaszcza gdy montażu podejmuje się początkujący elektronik który nadmiernie grzeje grot lutownicy.
W podróbkach robionych byle jak zaraz odklejeją się scieżki a to już kłopot...
Oczywiście nie chcę powiedzieć, że trawienie płytek w domu nie ma sensu - bo sam trawię czasami.
Ale chodzi mi o to, że ludzie w tej samej cenie wciskają kit o wiele gorszy pod względem jakości płytki i upakowanych elementów.

P.S. Futrzaczek, nie chcesz to nie... chciałem Ci tylko pomóc.
Pozdrawiam.

Serwis
Moderator
Moderator
Posty: 62
Rejestracja: 17 mar 2003, o 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Serwis » 11 kwie 2006, o 08:11

Witam
W razie "konieczności" służę pomocą: serwis@avt.pl

Pozdrawiam SERWIS

Marek
-
-
Posty: 74
Rejestracja: 28 lut 2003, o 18:09
Lokalizacja: Podlasie

Postautor: Marek » 11 kwie 2006, o 21:55

Regularnie zamawiam płytki drukowane w AVT, a jako prenumerator mam 30% rabatu(!) i jeszcze nigdy nie chcieli abym dokonywał przedpłaty :o
Powiem nawet więcej przesyłają płytki wraz z prenumeratą więc nie ponoszę kosztów przesyłki.
Przychodzi prenumerata z płytkami, to siadam wieczorem przed kompem i robię przelewik zgodnie z dokumentami, które są dołaczone do płytek :)
Czasami na niektóre płytki muszę poczekać do następnego numeru gazetki, ale rozumiem, że czegoś mogą aktualnie nie mieć w magazynie.

Skorzystaj z zaoferowanej Ci pomocy i wyjaśnij sprawę.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości