Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Nowa książka "Mikrokontrolery AVR ATmega w praktyce

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

www
-
-
Posty: 47
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 14:21
Lokalizacja: kr

Nowa książka "Mikrokontrolery AVR ATmega w praktyce

Postautor: www » 18 lip 2005, o 08:17

Co sądzicie o tej książce wydawnictwa BTC?
Jeśli chodzi o mnie to rewelacja, jest w niej mnustwo ciekawych informacji plus dziesiątki
przykładów, które pokazują w sposób praktyczny jak wykorzystywać wewnętrzne układy
popularnych AVR-ków. Ta książeczka to nie suche tłumaczenie pdf-ów lecz rzeczowe podejście
praktyka do tematu. Ciesze się że taka pozycja jest na rynku.
Dziwi mnie tylko że EP nie reklamuje tej pozycji. Zobaczyłem książeczke przypadkiem
w krakowskiej księgarni i cieszę się bardzo że ją kupiłem.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 18 lip 2005, o 11:39

No widzisz... wraszcie trafiles na ksiazke z ktorej jestes zadowolony... wwwow.

Co do ksiazki. Spis tresci wyglada zachecajaco, czy teszta jest rownie interesujaca... pewnie niepredko sie o tym przekonam. Cena troche wysoka (co ksiazka o AVR to cena wyzsza), ale moze kiedys...

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 18 lip 2005, o 14:59

No widzisz... wraszcie trafiles na ksiazke z ktorej jestes zadowolony... wwwow.

Co do ksiazki. Spis tresci wyglada zachecajaco, czy teszta jest rownie interesujaca... pewnie niepredko sie o tym przekonam. Cena troche wysoka (co ksiazka o AVR to cena wyzsza), ale moze kiedys...
Zjawisko wzrostu cen dotyczy wiekszosci produktow i ksiazki nie sa tu zadnym wyjatkiem. Wizyta w spozywczaku dzis i troche dawniej pozwala odczuc roznice. Ale jesli ktos stwierdzi ze ksiazka jest dobra, to chyba warto zainwestowac. Bo to jest w perspektywie inwestycja w siebie.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 18 lip 2005, o 16:08

Zjawisko wzrostu cen dotyczy wiekszosci produktow i ksiazki nie sa tu zadnym wyjatkiem. Wizyta w spozywczaku dzis i troche dawniej pozwala odczuc roznice. Ale jesli ktos stwierdzi ze ksiazka jest dobra, to chyba warto zainwestowac. Bo to jest w perspektywie inwestycja w siebie.
Ok. Male zestawienie:
"uC AVR w praktyce" nie znam dokladnej daty premiery, recenzja z 9.2003 (wydanie gdzies 2003) 53zl/452 str -> 11,7 gr/str
"Programowanie AVT w bascom" z 10.2004 55zl/352 str -> 15,6 gr/str
"uC AVR ATMega w praktyce" wydana ? 2005 63zl/390 str -> 16,2 gr/str


Ok... faktycznie wyglada (z suchego zestawienia) ze ostatnia ksiazka nie jest jakas strasznie droga. Ponadto moze byc faktycznie niezla pozycja - tak przegladajac spis tresci i to co dostepne na jej temat.


Oczywiscie w zestawieniu cen nie uwzglednilem tresci (przekazanej wiedzy), gdyz jest to rzecz trudno przliczalna, a cenna.
Co do mnie to pewnie tej ksiazki w reku miec nie bede, chyba ze gdzies w empiku, albo jesli biblioteka uniwersytecka kupi, ale tez nikomu jej nie odradzam (trudno by bylo nie widzac jej), literatury nigdy zawiele.

Ok. koncze ta wypowiedz, bo cos zaczynam gubic watek :573: :572:

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości