Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Niestabilność AVT 2433

Jacek Samorodny
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 6 lut 2004, o 15:56
Lokalizacja: Katowice

Niestabilność AVT 2433

Postautor: Jacek Samorodny » 6 lut 2004, o 16:08

Zmontowałem wyłącznik oświetlenia AVT 2433 liczący ilość wchodzących i wychodzących osób z pokoju. Niestety układ nie liczy prawidłowo. Myli się b. często. Zalicza po 2, 3 osoby lub jedną wchodzącą i 2 wychodzące itp. pomimo przejścia tylko jednej. Nic nie dała regulacja częstotliwości na rezystorze P1, ani zakładanie filtrów na diody podczerwieni ani na odbiorniki, wymontowane ze starych pilotów. Czy może ktoś pomógłby mi z tym problemem ponieważ nie mam zbyt dożego doświadczenia ale za to dużo zapału :) . Pozdrawiam Jacek

Tecnover
-
-
Posty: 36
Rejestracja: 8 lut 2004, o 13:50
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: Tecnover » 8 lut 2004, o 13:56

Ja tez zmontowałem ten układ. Ja go nawet montowałem z oryginalnych części umieszczonych w kicie. I efekt jest ten sam. Tzn. udało mi się ustawić na potencjometrach tak, że popełnia już bardzo mało błędów....tylko, ze to było ustawienie robione na mnie. A gdy wchodzi inna osoba, od razu pojawiąją się błędy. Nie wiem...ale to pewnie zależy też od szybko wchodzenia i innych parametrów. Myślę, że gdyby zamiast diód podczerwonych użyć laserowych mógłby być lepszy efekt (dioda laserowa ma znacznie lepszą zbieżność promieniowania, ale nie bardzo mam czas to sprawdzić). po prostu domontowałem sobie boczny przycisk resetujący, i gdy układ się pomyli w liczeniu, mogę na dodatkowym przycisku zresetowac licznik i wyłączyć światło. Ale myślę, że to nie jest dobre rozwiązanie, dlatego będę czekał na inne opinie na ten temat.

AndrewS
-
-
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2004, o 00:53
Lokalizacja: Puławy
Kontaktowanie:

Postautor: AndrewS » 13 lut 2004, o 01:07

eee no to jest nas trzech, u mnie jest podobnie, tez mu sie kielbasi, ja robilem rozne testy, nawet tak szybciej linijka jak wahadalomachalem i robil 20/20 100 % ok ale czasami jest tak ze zle robi,
u mnie wyglada to tak, ze uklad stu procentowo zapala swiatlo, jeszcze nie bylo tak zeby przy wchodzeniu mi nie zapalil, problem pojawia sie przy wychodzeniu, otoz jak wychodze to nie gasi swiatla, czasmi jest tak ze potrzeba mu jeszcze jednej osoby wychodzacej, czyli policzyl dwie wchodzace czasami odwali mu tak ze policzy ze weszlo max osob czyli ponad 10 chyba 15, ja mam tez kit wraz z elementami przyslany caly, w kuchni zrobilem nawet dziury w futrynie i zalozylem ze on musi zadzialac !!
problem moze wywolywac swiatlo sloneczne padajace na diody nadawcze i odbiorcze, tak jakos chyba ma to zwiazek z jego warjacjami, wiec postanowilem je wpuscic w futryne glebiej i moze przeslonic takim czerwonym plastykiem co jest w pilotach przed diodami nadawczymi, nastepna rzecza jaka podejzewam to zasilacz ze sieje i przez to jakies stany nieustalone sie pojawiaja, zamierzam uklad teraz zasilic z akumulatora 12 V i dalej testowac, wiec bedzie mial super warunki i jak po tym nie bedzie dzialal to ... koncza mi sie pomysly

Tecnover
-
-
Posty: 36
Rejestracja: 8 lut 2004, o 13:50
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: Tecnover » 13 lut 2004, o 10:21

U mnie jest całkiem podobnie....Tylko, że już zdarzyło mi sie, nie żeby przy wchodzeniu światła nie zapalał.....tylko zapalił i od razu zgasił. Ale największe problemy są przy wychodzeniu. Zauważyłem, że błędy zalężą od szybkości wychodzenia. Ja mam pozakładane czerwone filtry na odbiornikach podczerwieni, mam nawet zmniejszoną intensywność świecenia diód IR (zwiększyłem wartość rezystorków ograniczających ich prąd), aby wyeliminować efekt promieniowania odbitego. Jednak nadal to nic nie dało. Zasilacz mam całkiem dobry z transformatorkiem i stabilizatorem napięcia, więc to chyba nie od zasilania zależy. Wg mnie wszystko jest ukryte w promieniowaniu podczerwonym. Gdyby wiązka była równoległa i padała wyłącznie na odbiorniki wszystko byłoby oki...niestetety dioda IR, podobnie jak każda zwykła dioda świeci we wszystkie strony. Dlatego jeśli przechodzimy przez wiązke podczerwoną, to nie zasłaniamy jej całkowicie, tylko jakby wywołujemy efekt cienia i te odbiorniki podczerwieni muszą je wyodrębnić. Wg mnie to jest cały problem i chyba jest to problem praktycznie nierozwiązywalny:(( Szkoda, AVT mogło chociaż dopisać do opisu swojego zestawu, że układ popełnia błędy i nie działa w 100% tak jak ma. Wydaje mi sie, że zrobili świństwo zachwalając swój układ jako idealny i sprzedając go bez stosownych informacji. Oki....ja już kończę....mam jednak nadzieję, że komuś uda się ten problem opanować;)

AndrewS
-
-
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2004, o 00:53
Lokalizacja: Puławy
Kontaktowanie:

Postautor: AndrewS » 25 mar 2004, o 20:47

ehhh no i zasililem uklad z akumulatora i dalej lipa :-(
przy przesunieciu potencjometru w lewo robi sie stroboskop :-)
potem przy kreceniu w prawo zle zalicza pierwsze wejscie i juz potem musze z 8 razy przesunac, tak jakby weszlo kilka osob, przy czym przy wychodzeniu tej ostatniej wylaczy i zaraz zalaczy swiatlo i kolejene 8 osob :-(
przy przesuwaniu dalej w prawo potencjometru nie reaguje juz wcale na przesuwanie
pierdzielona elektronika

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości