Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wybór studiów

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

waldesz5
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 6 lip 2016, o 12:17

Re: Wybór studiów

Postautor: waldesz5 » 8 lis 2017, o 09:05

Teraz jest taka zajawka, aby pójść na studia. A przecież po szkołach średnich też istnieją bardzo duże możliwości. Nie twierdzę, że studia są złe - ale studiowanie tylko po to, aby później wykonywać te sam prace, które można byłoby wykonywać po szkole średniej - przyznacie, że to średni pomysł.
Natomiast po praktycznych umiejętnościach, których można nauczyć się na takich kursach i szkoleniach np w Atut Szkole: można wykonywać już nawet dosyć skomplikowane prace i czerpać z tego niezłe pieniądze.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2017, o 07:03 przez waldesz5, łącznie zmieniany 2 razy.

cexode
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2017, o 15:13
Kontaktowanie:

Re: Wybór studiów

Postautor: cexode » 28 lis 2017, o 15:42

Myślę, że akurat jeśli chodzi o elektronikę, to warto zdobyć jak najwięcej szkoleń praktycznych. Nie ma sensu chodzić na studia, jeśli w tym czasie już możemy zarabiać i zwiększać nasze doświadczenie zawodowe.

Awatar użytkownika
roger
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2017, o 22:28

Re: Wybór studiów

Postautor: roger » 29 lis 2017, o 13:16

Opłacalne są studia techniczne ;)

Awatar użytkownika
tesla80
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2015, o 11:44

Re: Wybór studiów

Postautor: tesla80 » 23 mar 2018, o 14:46

Teraz jest taka zajawka, aby pójść na studia....
Czy ja wiem czy zajawka... Młodzi idą bo idą, bez większego zastanowienia. Na zasadzie: ja tak robie, bo wszyscy tak robią.

cezik
-
-
Posty: 512
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Wybór studiów

Postautor: cezik » 12 kwie 2018, o 10:19

Skoro już mamy poświęcić czas na naukę, to niech to będzie jak najbardziej perspektywiczny kierunek, który przyniesie profity w przyszłości.
Jaki? Najlepiej jakiś związany z branżą techniczną, a jest tego trochę. Studia trudne, ale przynoszące wymierne profity.

Okres studiów, to szereg przywilejów. Zarówno związanych z tańszych transportem, usługami finansowymi i innymi tego typu.
Zerknij jeszcze pod link: http://www.tanie-konto.pl/
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2018, o 12:18 przez cezik, łącznie zmieniany 1 raz.

makissz
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 11:28
Kontaktowanie:

Re: Wybór studiów

Postautor: makissz » 24 kwie 2018, o 12:05

Studia to nie wszystko - nic nie zastąpi doświadczenia.

grzegorzk
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 5 sie 2017, o 13:37

Re: Wybór studiów

Postautor: grzegorzk » 4 maja 2018, o 14:40

Trzeba swojej szansy upatrywac glownie w kierunkach zwiazanych bezposrednio z naszymi zainteresowaniami oraz pasjami. Isc na jakies studia z jakiegos dziwnego widzimisie kogos obcego to troche slaby wybor ktory w dluzszej perspektywie dosc negatywnie odbije sie na naszym samopoczuciu. Jest tez bardzo wazny element jakim jest "poczucie spelnienia" zawodowego czy jak to zwia wlasnie bezposrednio powiazany z tym trudnym czesto wyborem. Pojawiaja sie takze bardzo ciekawe kierunki takie jak studia resocjalizacja jesli chodzi o Wyższa Szkoła Bankowa - wsb.pl/chorzow/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/resocjalizacja-i-socjoterapia-z-profilaktyka-spoleczna Odnosze takie wrazenie, ze musi to byc bardzo satysfakcjonujaca praca poniewaz nie ma nic lepszego niz pomaganiem innym ludziom z problemami jakie ich trapia.
Ostatnio zmieniony 4 paź 2018, o 13:23 przez grzegorzk, łącznie zmieniany 1 raz.

basiq
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2015, o 14:15

Re: Wybór studiów

Postautor: basiq » 30 lip 2018, o 14:24

Ja ostatnio wybierałam studia podyplomowe - przejrzałam głównie ofertę UE http://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/studia.html i jest mega dużo ciekawych kierunków, aczkolwiek do niektórych mam mieszane uczucia. Nie ma teraz gwarancji, że będziemy mieli pracę, więc chyba warto iść w coś, co się lubi po prostu.

Heronim
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 6 gru 2018, o 19:46

Re: Wybór studiów

Postautor: Heronim » 6 gru 2018, o 20:43

Medycyna nadal najpopularniejsza, czy już nie?

Awatar użytkownika
Kondzio
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2018, o 13:35
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Wybór studiów

Postautor: Kondzio » 14 gru 2018, o 13:48

Medycyna? Chyba Informatyka. Zresztą sam ją skończyłem, ale za moich czasów jeszcze nie było takiego oblężenia jak teraz

wojteq
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2019, o 12:30

Re: Wybór studiów

Postautor: wojteq » 18 wrz 2019, o 11:14

W sumie to racja.

DonVito
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2019, o 11:18

Re: Wybór studiów

Postautor: DonVito » 19 wrz 2019, o 09:00

Zgadzam się w pełni z tym co piszecie, wybór studiów to bardzo odpowiedzialna decyzja. Jedno można powiedzieć na pewno, musi być dobrze przemyślana. Patrząc na swoich znajomych pracujących już od kilku lat mogę stwierdzić jedno, większość z nich nie poszła za swoją pasją. W ten sposób codzień towarzyszy im wiele problemów oraz rozterek ponieważ żałują swojego wyboru. Bądźmy zdecydowani odnośnie tego na jakie studia chcemy się wybrać. Powinny one spełniać także jeszcze jeden ważny wymóg, dobrze płatna praca po ich skończeniu. Niestety w dzisiejszych czasach wszystko kosztuje, a przecież wysoki standard życia to marzenie każdego z nas. Dla osób bardziej technicznych dobrym wyborem mogą być studia elektrotechnika kraków - https://www.eaiib.agh.edu.pl/studia,kie ... hnika.html

ypfannerstill
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2019, o 12:34
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wybór studiów

Postautor: ypfannerstill » 17 paź 2019, o 12:45

Trzeba się dobrze zastanowić, co Cię najbardziej interesuje i w jakim kierunku chcesz iść. Jak postawisz na kierunek, który Cię mało ciekawi, to ciężko będzie się czegoś nauczyć.

Weronika
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2019, o 19:24

Re: Wybór studiów

Postautor: Weronika » 11 lis 2019, o 19:25

Jestem tego samego zdania.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości