Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Monitoring i streaming obrazu online

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

waldesz5
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 6 lip 2016, o 12:17

Monitoring i streaming obrazu online

Postautor: waldesz5 » 6 lip 2016, o 14:22

Planuję stworzenie monitoringu z podglądem na pewną rzecz oraz streaming online. Zastanawiam się w jaki sposób dobrać sprzęt i go skonfigurować, aby to wszystko działało sprawnie i szybko?

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Monitoring i streaming obrazu online

Postautor: Jacek Bogusz » 6 lip 2016, o 18:22

Poszedłem do marketu, kupiłem kamerę z Wi-Fi bodajże Edimaxa, ustawiłem ją w domu i... wszystko działa sprawnie i szybko. Jedyna konfiguracja to dołączenie kamery do routera. To naprawdę jest teraz takie łatwe, że jeśli nie ma jakichś szczególnych warunków eksploatacji sprzętu, to nic nie trzeba kombinować.

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Re: Monitoring i streaming obrazu online

Postautor: marecki » 17 kwie 2017, o 20:55

Żeby nie zaśmiecać nowym wątkiem... mam kamerke sportową Eken H9R 4k i w obrębie sieci WiFi w domu ładnie współpracuje ze smartfonem. Podgląd na żywo, nagrywanie. A dalej? Gdybym chciał wyjść z telefonem poza WiFi? Co zrobić np żeby nagrywać obraz np na ukrytego laptopa ewentualnie mieć pogląd na telefonie z internetu?

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Monitoring i streaming obrazu online

Postautor: Jacek Bogusz » 18 kwie 2017, o 21:34

Wszystko zależy od tego, jakie masz łącze. Ja używałem serwisu DynDNS "wystawiając" sobie kamerkę poza router. A do nagrywania miałem dołączone odpowiednie oprogramowanie.

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Re: Monitoring i streaming obrazu online

Postautor: marecki » 23 kwie 2017, o 21:17

No łącze u mnie raczej szybkie - neostrada realne 40-50 Mb/s Nie wiem jak z tym wystawieniem komputera poza router czy neostrada ma ip dynamiczne/zmienne

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Monitoring i streaming obrazu online

Postautor: Jacek Bogusz » 28 kwie 2017, o 08:52

Nawet jeśli ma dynamiczny adres IP, to możesz skorzystać z np. DynDNS.

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Re: Monitoring i streaming obrazu online

Postautor: marecki » 2 cze 2017, o 20:04

A zapytam jeszcze o jedną rzecz... kamerkę sportową z WiFi (o której pisałem wyżej) zostawiam sobie do innych celów, bo do monitoringu kupiłem kamerkę IP. Uruchomiona, działa... Nie wiem jak poradzić sobie z nagrywaniem zdjęć/filmów poza kartą SD... Nagrywanie na komputerze czy laptopie w domu mija się z celem tak jak nagrywanie na wewnętrznej karcie SD. Ale przykładowo mam schowany modem neostrady FunBox VDSL który ma możliwość podpięcia poprzez USB dysku czy pendriva - aktywny 24/7. Jak ewentualnie skonfigurować to ustrojstwo jako przykładowo serwer FTP by kamerka miała możliwość zapisu w takiej lokalizacji.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości