Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Multimetr

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
mariusz1988
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2016, o 11:51
Lokalizacja: Sheffield Anglia

Multimetr

Postautor: mariusz1988 » 21 cze 2016, o 10:58

Szukam multimetru, tani, w miarę dokładny z auto range , ale za rozsądne pieniądze. Moja propozycja to: Mastech MS8229. http://www.ebay.co.uk/itm/New-Mastech-M ... SwMNxXVqAz Czy dla amatora hobbysty taki multimetr zda egzamin. Proszę o propozycję multimetrów tanich i wartych uwagi. Oczywiście można iść do Pana Google po takie propozycję ale tam za zwyczaj wypowiadają się na ten temat osoby które są raczej niezbyt związani z elektroniką a to forum jest moim zdaniem rzetelnym źródłem informacji. Proszę o poradę i propozycje. Pozdrawiam. (Fluke itp. odpadają są zbyt drogie.) Cena do max 250zł około 40 pound.

dominik.szary
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 3 sie 2016, o 11:34

Re: Multimetr

Postautor: dominik.szary » 2 wrz 2016, o 07:14

Mastech wydaje się dobrym wyborem. Zobacz jeszcze na produkty UNI-T, np UT71B, ma autorange i kilka innych fajnych funkcji ale akurat ten model jest droższy niż Twój limit.

Awatar użytkownika
AndrzejWielicki
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2016, o 13:29
Kontaktowanie:

Re: Multimetr

Postautor: AndrzejWielicki » 5 wrz 2016, o 17:26

Podstawowe pytanie: do jakiego zastosowania ten multimetr? Co będziesz mierzył?

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Multimetr

Postautor: Jacek Bogusz » 6 wrz 2016, o 10:10

Przede wszystkim zwróciłbym uwagę na to czy multimetr ma certyfikat UL. Jeśli tak, to przynajmniej jest bezpieczny ;). A jeśli chodzi o funkcjonalność, no cóż - one wszystkie są podobne. Ważne pytanie też zadał ci Andrzej Wielicki - co będziesz mierzył? Jaki zakres napięcia, prądu, jaka częstotliwość? Dodatkowe funkcje, takie jak pomiar pojemności, wzmocnienia prądowego, częstotliwości? Napisz coś więcej.

Awatar użytkownika
mariusz1988
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2016, o 11:51
Lokalizacja: Sheffield Anglia

Re: Multimetr

Postautor: mariusz1988 » 26 wrz 2017, o 10:12

Dzięki wszystkim za pomoc... Przepraszam za brak odpowiedzi długo mnie tu nie było. Jednak że odpowiedzi są bardzo cennymi informacjami. Pozdrawiam

Pułkownik40
-
-
Posty: 132
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 12:38

Re: Multimetr

Postautor: Pułkownik40 » 3 sty 2024, o 13:37

W sumie dobre pytanie, bo się przez chwilę zastanawiałem, do czego służy taki multimetr i co można nim mierzyć?

___________________________________
Eleganckie sukienki damskie kupisz w tym sklepie

Wróć do „Aparatura kontrolno-pomiarowa i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości