Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Szkodniki na forum

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Szkodniki na forum

Postautor: Wojtek » 29 maja 2016, o 05:00

Od kilku dni jest istny zalew szkodników tego typu jak memberlist.php?mode=viewprofile&u=15577 czy memberlist.php?mode=viewprofile&u=15571 i memberlist.php?mode=viewprofile&u=15569
Zalewają forum dużą ilością dziwnych postów. Czy nie da się to jakoś skutecznie zahamować?

Awatar użytkownika
sigaris
-
-
Posty: 55
Rejestracja: 3 sty 2014, o 19:16
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Szkodniki na forum

Postautor: sigaris » 29 maja 2016, o 15:42

Jak na razie to moderatorzy ręcznie kasują takie konta już po publikacji spamu.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Szkodniki na forum

Postautor: Wojtek » 29 maja 2016, o 18:52

Tak, to widać, od wczoraj całe stado bzdurnych postów zaśmieca forum i mimo zgłoszeń nie ma reakcji - chyba tez odpuszczę zgłaszanie, bo w końcu jak wejdą to sami zauważą. Dzisiaj ten sam "użyszkodnik" dołożył jeszcze kilka.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Szkodniki na forum

Postautor: MatyAS » 1 cze 2016, o 11:17

Tak, to widać, od wczoraj całe stado bzdurnych postów zaśmieca forum i mimo zgłoszeń nie ma reakcji -
I nie ma się czemu dziwić. Ruch na forum niewielki więc i moderator zagląda co tydzień... ;) Tak mu zależy widocznie (na dobrym postrzeganiu forum)

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Re: Szkodniki na forum

Postautor: radzio » 1 cze 2016, o 20:14

Rozwiązanie problemu spamu jest proste : dzianny limit ilości postów dla nowych użytkowników lub wymóg akceptacji posta przez moderatora (no ale to już musi zrobić administracja) . Pamiętam przypadki gdy z nowo utworzonego konta wysyłano kilkaset postów ze spamem w ciagu godziny. Tutaj nie ma żadnego limitu : z nowego konta można wysłać dowolną ilość spamu. A potem trzeba to kasować post po poście (bo moderacja, a przynajmniej ja, nie ma możliwości "skasuj wszystkie posty użytkownika" jak i skasowania spamerskiego konta). A SEOspamować można i przez przycisk "www" w profilu. Tego typu rozwiązania (limit dzienny dla nowych użytkowników) istnieje na wielu forach i skutecznie to powstrzymuje spamboty.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Szkodniki na forum

Postautor: Wojtek » 2 cze 2016, o 05:24

No to może tak warto zrobić? ale szczerze mówiąc nie wiem czy na innych znanych mi i odwiedzanych forach jest taki mechanizm włączony, faktem jest że poza pojedynczymi przypadkami takiej ilości spamu jak tu ostatnio nie widziałem.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Szkodniki na forum

Postautor: Wojtek » 2 cze 2016, o 13:08

I znowu kolejny, a jakas blokada IP - czy czasami oni nie pochodzą z tego samego źródełka? memberlist.php?mode=viewprofile&u=15585

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Szkodniki na forum

Postautor: Wojtek » 3 cze 2016, o 04:55

Hehehe i to jest najlepsza odpowiedź na mój post :)


------edit-------------
kurcze tu faktycznie na forum administracja i moderatorzy zaglądają od święta, minęło kilka godzin, zero reakcji na spam jeno użyszkodników przybyło i ich durnych postów.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Szkodniki na forum

Postautor: Jacek Bogusz » 7 cze 2016, o 09:09

Odpowiadam za siebie, nie za pozostałych moderatorów.
Mogę usuwać posty szkodników, ale nie jestem w stanie siedzieć na forum cały czas - jest mnóstwo innych rzeczy do zrobienia. Niemniej, zaglądam na forum codziennie i jeśli widzę te durne posty, to usuwam i blokuję użytkowników. Czasami reaguję szybciej, jeśli zostanie zaśmiecony obserwowany przeze mnie wątek - wówczas dostaję powiadomienie. Niestety, nie docierają do mnie żadne powiadomienia o postach zgłoszonych do moderacji (np. przez e-mail), bo wtedy reagowałbym szybciej.
Reasumując - z mojego punktu widzenia zgłaszanie szkodników do moderacji nie ma sensu (zauważę ich sam). Proszę też o trochę cierpliwości, bo nie jestem w stanie obserwować forum dzień i noc. Może zdarzyć się, że jeśli postów nie usunie ktoś inny, to będą na forum przez dzień, bo usunę je dopiero wieczorem.
Mam jedynie nadzieję, że proponowane przeze mnie zabezpieczenia antyspamowe wreszcie zostaną wykonane (prace trwają). Wystarczy przecież, aby posty nowego użytkownika - może np. wystarczy jedynie pierwszy - były moderowane i po sprawie. Dopóki moderator nie "klepnie" pierwszej wiadomości, dopóty posty nie pokazują się na forum.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Szkodniki na forum

Postautor: Wojtek » 7 cze 2016, o 10:25

Mam jedynie nadzieję, że proponowane przeze mnie zabezpieczenia antyspamowe wreszcie zostaną wykonane (prace trwają). Wystarczy przecież, aby posty nowego użytkownika - może np. wystarczy jedynie pierwszy - były moderowane i po sprawie. Dopóki moderator nie "klepnie" pierwszej wiadomości, dopóty posty nie pokazują się na forum.
O i o taką w sumie reakcje mi chodziło aby wdrożyć jakiś mechanizm, który sprawę załatwi - bo doskonale wiem że jeden moderator nie jest w stanie śledzić na bieżąco forum - to co ostatnio się działo to naprawdę był "wysyp" i dlatego zgłaszałem (wchodzę zawsze rano przeglądnąć co nowego i ciągle był spam :) )

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Szkodniki na forum

Postautor: MatyAS » 10 cze 2016, o 19:31

baudji precut villanus drcb misplacement
Nieprzeczytany postprzez jkuy » 10-06-2016, 13:04

Pierwszy z serii dziś powstał o 13:04 - ciekawe kiedy zostanie zauważony i usunięty....

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Szkodniki na forum

Postautor: Wojtek » 12 cze 2016, o 05:45

Chyba jednaj życie zamiera na forum EP i oddajemy plac szkodnikom, aż się nie chce wchodzić i wyszukiwać co czytać, w ciągu 3 dni 54 posty spamu - to dużo :(

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Szkodniki na forum

Postautor: Wojtek » 13 wrz 2016, o 09:16

chwilę był spokój i znowu szkodniki, wczoraj zgłaszałem ale tylko się ich namnozyło ;)

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Szkodniki na forum

Postautor: Wojtek » 19 wrz 2016, o 16:46

Czy naprawdę nikt z moderatorów tu nie zagląda 190 nowych postów to spam od szkodników forumowych, az nie chce się sprawdzać czy jakiś temat wartościowy jest może poruszony.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Szkodniki na forum

Postautor: MatyAS » 2 paź 2016, o 17:17

Dziś chyba rekord padł. 10 stron (!!!) spamu w jednym (!!!) temacie. Średnio 20 postów na stronę = 200 spamu.
Sezon urlopowy się jeszcze nie skończył?
Pierwszy z tej serii zamieszczony 30 09. ostatni dziś.
Znaczy moderacja w weekendy ma wolne.

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości