Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

obliczanie prądu kondesatora

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

tomi511
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 10:37

obliczanie prądu kondesatora

Postautor: tomi511 » 20 wrz 2015, o 10:48

witam potrzebuje pomocy żeby obliczyć ze wzoru prod kondensatora jaki może wydzielić ze wzoru : I=C •dU/dt
to jeśli wiem ze zasilaczu płynie 10v to żeby mieć czas ładowania kondensatora do punktu 10v to muszę mieć oscyloskop ? i moje pytanie brzmi jeśli trzeba mieć oscyloskop czy bez niego można obliczy czas a puzniej z tego napiecia 10V i czasu wiem ze we zorze jest to pochodna fukcji ? i przepraszam ze nie umiem ułamka napisać bo prawidłowo dU i dt powinno być w ułamku

tg3a
-
-
Posty: 243
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: obliczanie prądu kondesatora

Postautor: tg3a » 21 wrz 2015, o 11:00

Witaj.
Przy tak enigmatycznych danych to bez oscyloskopu nikt by nie dał rady. Zastanów się, od czego ten czas może zależeć, i jeśli faktycznie spodziewasz się, że ktoś może określić go teoretycznie, to przedstaw dokładnie sytuację i podaj odpowiednie dane. Nikt tu nie jest wróżką.
Tak a propos, wzór jest na wartość chwilową prądu; jeśli się w nim zastępuje różniczki napięcia i czasu całkowitym przyrostem napięcia i łącznym czasem narastania, otrzymuje się wartość średniego prądu ładowania kondensatora.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 116 gości