Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Program wspomagający dobór punktu pracy triody

gsmok
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2006, o 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Program wspomagający dobór punktu pracy triody

Postautor: gsmok » 30 sie 2014, o 08:10

Witam
Zachęcam do skorzystania z programu ułatwiającego wyznaczanie optymalnego punktu pracy triody metodą graficzną:
http://www.trioda.com/tools/triode.html.
Zestaw obsługiwanych lamp jest stale uzupełniany. Pracuję obecnie nad programem generującym parametry modelu na podstawie katalogowych lub zmierzonych charakterystyk anodowych. Niedługo postaram się dodać możliwość symulacji pentod.
Będę wdzięczny za wyłapywanie błędów w programie i ewentualne uwagi co do jego funkcjonalności.
Pozdrawiam
gsmok

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Program wspomagający dobór punktu pracy triody

Postautor: MatyAS » 3 mar 2015, o 13:18

Brak powiązania z tematem. Kryptoreklama? Moim zdaniem tak. albo brak ochoty na zapoznanie się z linkiem.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Program wspomagający dobór punktu pracy triody

Postautor: Jacek Bogusz » 9 mar 2015, o 17:54

Oj... Może komuś się przyda. Co to za "reklama"? Przecież gsmok nie chce za użytkowanie żadnej kasy. MatyAS, nie bądź taki surowy ;)

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Program wspomagający dobór punktu pracy triody

Postautor: MatyAS » 9 mar 2015, o 19:49

Szanowny Panie Jacku... Jak inaczej nazwać taki przypadek, gdzie w zaproponowanym sposobie wyliczania punktu pracy lampy trójelektrodowej zwanej triodą ktoś się wciska ze stroną traktującą o ekranach LED? Widzisz tu Panie Jacku jakieś powiązanie? Ja niestety nie zauważyłem.

Mój post wyżej skierowany był do sprytnego spamiarza, którego post został usunięty, a z niewiadomych mi powodów mój post pozostał. Być może jako przyczynek do dalszej dyskusji, lub też sam moderator nie kwapi się w wykonywaniu swoich zadań w sposób rzetelny.
Odrobina przyzwoitości nakazuje, by przed (PRZED!) napisaniem postu zapoznać się chociaż z problematyką w temacie występującą. Nie jest trudno kliknąć na wyodrębniony link, nie jest też problemem aby przeczytać kilka chociaż linijek w nim zawartych.

Oj, może się przyda... Fajnie - zgadzam się jak najbardziej - jak jakiś właściciel sieci agencji reklamowych czy wynajmujących ekrany będzie chciał się zelektronizować i zdobyć szerszy rynek klientów. Czy forum AVT jest skierowane do nich? Czy może raczej do młodych stażem elektroników przede wszystkim? Poza tym - daję głowę, że : Raz - żaden poważny właściciel formy reklamowej tu nie zagląda, a dwa - na pewno umie taki ktoś się posługiwać wyszukiwarką... Tak więc jakoś argument, że "komuś się przyda" raczej mało trafiony; t6ak samo jak nietrafione jest umieszczanie linku do takiej strony na łamach tematu traktującego o triodach (lampach elektronowych).

Takie jest zdanie moje - czytelnika i zwykłego użytkownika tego forum. I jakoś mnie nie dziwi zdanie kogoś powiązanego (chyba się nie mylę?) z administracją tegoż.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Program wspomagający dobór punktu pracy triody

Postautor: rafal.220 » 9 mar 2015, o 20:48

Szanowny Panie Jacku... Jak inaczej nazwać taki przypadek, gdzie w zaproponowanym sposobie wyliczania punktu pracy lampy trójelektrodowej zwanej triodą ktoś się wciska ze stroną traktującą o ekranach LED? Widzisz tu Panie Jacku jakieś powiązanie? Ja niestety nie zauważyłem.
Ale na innych forach też tak jest. Różnica polega na tym, że tam trzeba zapłacić za coś, co się wpycha automatycznie pomiędzy posty, chociaż to "coś" niczego nie wnosi do tematu autora.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Program wspomagający dobór punktu pracy triody

Postautor: Jacek Bogusz » 10 mar 2015, o 08:58

Kliknąłem, obejrzałem to "dziwo". Gdy tam zaglądałem, to było coś o lampie światłoczułej. Pomyślałem sobie, że ktoś nie bardzo ma pojęcie o tym, co publikuje, ale może, może komuś się przyda... Nie było tam żadnej reklamy, ale fakt - na temat triody też nic nie było :D

gsmok
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2006, o 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Program wspomagający dobór punktu pracy triody

Postautor: gsmok » 17 kwie 2015, o 19:16

Witam,
Przepraszam, że nie zareagowałem od razu na obiekcje co do udostępnionego programu. Miałem przerwę w korzystaniu z niniejszego Forum. Muszę przyznać, że jestem trochę zszokowany tak niekorzystną reakcją.
Program jest już znany w tzw. "lampowym środowisku" i zwykle jest oceniany dosyć pozytywnie, a uwagi jakie otrzymuję dotyczą głównie uzupełnienia listy lamp elektronowych i zauważonych niedostatków modeli symulacyjnych. Przykładem może być duże forum DIYAUDIO.
Oto link do dyskusji:
http://www.diyaudio.com/forums/tubes-va ... lator.html
Wątek ma najlepszą oceną wśród wszystkich ponad 261 tysięcy wątków na tym forum.

Nie zrozumiałem, dlaczego obliczenia związane z lampami elektronowymi nie pasują do działu Retro, ale nie upieram się przy tym.
Niestety nie mam możliwości wstecznego usuwania postów, ale jeśli Użytkowników Forum EP ten darmowy!!! program razi to nie mam nic przeciwko usunięciu mojego postu.

Podkreślam, że korzystanie z programu, któremu poświęciłem sporo czasu jest darmowe i całkowicie dobrowolne.

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Program wspomagający dobór punktu pracy triody

Postautor: matiz » 18 kwie 2015, o 14:36

Gsmoku, Twój post i program są OK. Po Twoim poście był ordynarny spam pozycjonerski, do którego odniósł się MatyAS, spam został usunięty, jego post został. Przy okazji MatyAS przekonał się na własnej skórze, co to znaczy idiotyczna moderacja ;) Forum umiera, nadzór nie istnieje, zresztą nic dziwnego, dla czterech użyszkodników na krzyż? Trzeba zalać betonem i zapomnieć, albo porządnie potraktować swoje obowiązki...

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości