Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Elektronika samochodowa

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Dawidoo8
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2015, o 13:17

Elektronika samochodowa

Postautor: Dawidoo8 » 5 mar 2015, o 14:00

Jestem samozwańczym majsterkowiczem, a świat kabli i przewodów kryje przede mną jeszcze wiele zagadek, a jako mieszkańca stolicy Wielkopolski w szczególności imponuje mi każdy elektryk samochodowy w Poznaniu. Chciałbym spytać jakie macie pomysły na taki problem w samochodzie: mam nowy, dobry akumulator, raczej nie zostawiam auta bez ruchu na dłuższy czas, a mimo to średnio raz na miesiąc akumulator się wyładowuje. Tak, jakby gdzieś "uciekał" prąd. Wymontowałem radio i nie ma poprawy.

gRby
-
-
Posty: 66
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:43

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: gRby » 5 mar 2015, o 16:42

Pomijam kwestię problemów z ładowaniem. To najprościej możesz sprawdzić mierząc napięcie przy uruchomionym aucie. Powinno wynosić około 13,5 - 14V
Problem rozładowywania. Przy wyłączonym aucie odepnij klemę dodatnią i wstaw miliamperomierz (tylko przypadkiem nie uruchom auta!). Jeśli prąd jest większy niż 50mA, no 100mA to masz gdzieś problem w instalacji. Wyjmując po kolei bezpieczniki dojdziesz który to obwód.
To taki pierwszy, podstawowy etap diagnostyki.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: ACeK » 5 mar 2015, o 16:51

To jest trol :!: :!: :!:

Chodi mu o lika a :no: o rady :)

gRby
-
-
Posty: 66
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:43

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: gRby » 5 mar 2015, o 16:52

Shit. Gdzie moderator....?

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: MatyAS » 5 mar 2015, o 20:20

Nie wiadomo dokładnie... temat zgłosiłem do moderatora rano...

...ale tu (na forum) wszystko idzie powoli. Może za pół roku jakiś funkcyjny zajrzy i zareaguje?

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: rafal.220 » 6 mar 2015, o 18:30

Nie wiadomo dokładnie... temat zgłosiłem do moderatora rano...
Ale ten problem dotyczy również innych for dyskusyjnych. Wiem, bo sam do admina pisałem skargi na modów.
Niby dostałem punkciki za przysługę, po czym "nóż w plecy". Czyli komplet punktów karnych, oraz bana.

Nie warto donosić... Zwłaszcza z rana.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: rafal.220 » 6 mar 2015, o 18:30

Nie wiadomo dokładnie... temat zgłosiłem do moderatora rano...
Ale ten problem dotyczy również innych for dyskusyjnych. Wiem, bo sam do admina pisałem skargi na modów.
Niby dostałem punkciki za przysługę, po czym "nóż w plecy". Czyli komplet punktów karnych, oraz bana.

Nie warto donosić... Zwłaszcza z rana.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: MatyAS » 6 mar 2015, o 21:30

Rafale - nadgorliwość prowadzi do czkawki... Jak w powyższych Twoich dwóch postach... :D
Nie wiem jak w "innych forach" reagują moderatorzy , ale TU panują dziwne dość metody. Można zgłaszać i nie raz czeka się kilka dni na jakąkolwiek reakcję. Albo za mało modów, albo ich lenistwo - nie wiem. A może sposób na pozycjonowanie strony? Ruch w sumie niewielki, więc każdy post (nawet nie na temat, albo spam, czy kryptoreklama) jest cenny? W sumie - nie mój cyrk - nie moje małpy, ale taka postawa modów nie podnosi rangi forum. Myślę, że (mimo, że przeważnie jesteś przeciw moim tezom) w tym wypadku przyznasz mi rację.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: rafal.220 » 7 mar 2015, o 12:30

To że są dwa takie same posty, to nie świadczy o tym iż dwa razy chciałem wysłać to samo. Pojawił się błąd, a na tym forum nie ma możliwości usunięcia ostatniego postu.
Myślę, że (mimo, że przeważnie jesteś przeciw moim tezom) w tym wypadku przyznasz mi rację.
W tym przypadku przyznam Ci rację. Sam zresztą pisałeś, iż praca moderatora wymaga sporo pracy, za którą (tak ja uważam) wypadałoby zapłacić.
Za pieniądze ludzie chodzą się modlić, za pieniądze ludzie się p... Takie życie, więc nie doszukuj tu się jakiś zaniedbań czy też lenistwa.

gRby
-
-
Posty: 66
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:43

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: gRby » 7 mar 2015, o 14:29

W tym przypadku przyznam Ci rację. Sam zresztą pisałeś, iż praca moderatora wymaga sporo pracy, za którą (tak ja uważam) wypadałoby zapłacić.
Za pieniądze ludzie chodzą się modlić, za pieniądze ludzie się p... Takie życie, więc nie doszukuj tu się jakiś zaniedbań czy też lenistwa.
To prawda. Tylko jeśli AVT podejmuje się prowadzenia forum to powinno zapewnić jego prawidłowe funkcjonowanie. To nie samograj, trzeba o forum dbać albo odpuścić sobie jego utrzymywanie. A wydaje mi się, że to się może takiej firmie jak AVT bardzo opłacać. Po za tym forum zapewnia wsparcie dla klientów AVT. Głównie kit-ów. I w tym sensie firma jest wręcz zobligowana do jego prowadzenia.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: MatyAS » 7 mar 2015, o 18:34

Nie ważne czy jest za to jakieś wynagrodzenie, czy nie. Jeśli ktoś się podjął czegoś to powinien się z tego wywiązać. Jeśli idziesz do fryzjera to oczekujesz że Cię ostrzyże, a nie każe iść do konkurencji, albo czekać dwa dni (jak na razie tyle upłynęło od pojawienia się rzeczonego "tematu"/spamu na forum), aż się zdecyduje wywiązać z tego za co jest odpowiedzialny.
Celowo piszę o odpowiedzialności i porównuję do kogoś kto za swoje usługi "każe" sobie płacić - dość często (mimo kapitalizmu z całą jego otoczką) nadal mamy często do czynienia, gdy mimo, że coś (usługa) jest płatna, a nierzadko słono płatna, to nadal "fachowiec" (osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie usługi) ma nas - klientów w d...dolnej części pleców. Młynarski swego czasu śpiewał "Róbmy swoje" - ja dodałbym tylko; "najlepiej jak można".
A to, że Administracja TEGO forum traktuje forum jak zło konieczne ( o czym już wcześniej nie raz pisałem) - na pewno nie przyczyni się do podniesienia prestiżu - nie tylko forum jako takiego, ale i całej korporacji, która przecież się pod nim (forum) podpisuje.
Diabeł tkwi w szczegółach - jeśli cała firma prócz jakiegoś jej (dość istotnego ) fragmentu jest w porządku, to wystarczy przysłowiowa "łyżka dziegciu" (zaniedbania na forum, lub niechlujnie przygotowane zestawy - o tym też pisałem w innym temacie), żeby zniweczyć cały wysiłek jaki AVT przeznaczyła na "zbudowanie" swego wizerunku.........
Chyba, że (tak mi teraz wpadło do głowy - obym się mylił!) AVT naprawdę ma nas (czytelników, sympatyków, elektroników userów ) w nosie bo czuje się monopolistą... a monopolista dyktuje swoje warunki - bo uważa (oby się nie przeliczył!), że może traktować tych, na których zarabia (wszak o to tu chodzi przede wszystkim) w sposób jak wyżej; mając w dupie ich wymagania, oczekiwania i to, że gdyby nie my - (patrz poprzedni nawias) firma mogła by zwijać manatki i szukać zarobku w innej dziedzinie - może nawet w hodowli pietruszki.
Taka jest moja opinia i spostrzeżenia po kilku latach zaglądania na forum AVT i kilkunastu - spotkań z kitami (celowo z małej litery) przez AVT firmowanymi.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: rafal.220 » 7 mar 2015, o 20:18

Nie ważne czy jest za to jakieś wynagrodzenie, czy nie. Jeśli ktoś się podjął czegoś to powinien się z tego wywiązać.
Mało jest takich ludzi, a raczej kultury która spodziewa się od nas przyzwoitości, oraz honoru... Dziś liczą się tylko kontrakty, przetargi oraz realizacja w "ramce" usługi, bo cała reszta jest po za zakresem, za który trzeba (rzecz jasna) zapłacić.
Celowo piszę o odpowiedzialności i porównuję do kogoś kto za swoje usługi "każe" sobie płacić - dość często (mimo kapitalizmu z całą jego otoczką) nadal mamy często do czynienia, gdy mimo, że coś (usługa) jest płatna, a nierzadko słono płatna, to nadal "fachowiec" (osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie usługi) ma nas - klientów w d...dolnej części pleców. Młynarski swego czasu śpiewał "Róbmy swoje" - ja dodałbym tylko; "najlepiej jak można".
Fachowiec ma w d... swoich klientów, tak jak pracodawca swoich fachowców.
Czasem to działa w obydwie strony, czyli algorytm trójkąta niezrównoważonego. (połączenie nierównoważonego kapitału z uwolnionym systemem państwa demokratycznego)
A to, że Administracja TEGO forum traktuje forum jak zło konieczne ( o czym już wcześniej nie raz pisałem) - na pewno nie przyczyni się do podniesienia prestiżu
Zapewne oni uznali iż moderator jest tu zbędny.
Nie opłaca się inwestować w publicznego (na cało Polskę) fachowca dla kilku użytkowników, gdzie całą resztę stanowią spamerzy sąsiednich for technicznych uprzykrzających działalność firmy.
Chyba, że (tak mi teraz wpadło do głowy - obym się mylił!) AVT naprawdę ma nas (czytelników, sympatyków, elektroników userów ) w nosie bo czuje się monopolistą... a monopolista dyktuje swoje warunki - bo uważa (oby się nie przeliczył!), że może traktować tych, na których zarabia (wszak o to tu chodzi przede wszystkim) w sposób jak wyżej; mając w dupie ich wymagania, oczekiwania i to, że gdyby nie my - (patrz poprzedni nawias) firma mogła by zwijać manatki i szukać zarobku w innej dziedzinie - może nawet w hodowli pietruszki.
Taka jest strategia naszego państwa. Nie masz wyboru, a iluzja systemu ofert reklamowych sprawia iż czujesz się "bardziej" wolny.
Taka jest moja opinia i spostrzeżenia po kilku latach zaglądania na forum AVT i kilkunastu - spotkań z kitami (celowo z małej litery) przez AVT firmowanymi.
Powiadają, iż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każdy lojalny prezes Ci to powie, a meteorytyka walorów udanych niewypałów zawsze będzie napędzać konkurencję.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: MatyAS » 7 mar 2015, o 22:47

w szczególności imponuje mi każdy elektryk samochodowy w Poznaniu.
Fajnie... usunąć ukrytego linka i pozostawić jedynie maskującą go treść... Czyli? Czyli posty zostają (pozycjonowanie strony zależy od ilości odwiedzających między innymi), a reklama została usunięta... No fajnie - na pierwszy rzut oka. Bo tak na prawdę śmiem wątpić, czy Dawidoo8 jeszcze w tym temacie coś napisze....

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: MatyAS » 8 mar 2015, o 20:26

To jest to o czym mówiłem...
styles/ep/imageset/icon_post_target_unread.gif 08-03-2015, 16:25
styles/ep/imageset/icon_post_target_unread.gif 08-03-2015, 16:32
Spam wisi sobie w najlepsze od czterech godzin (na razie), zobaczymy kiedy znów ktoś "władny" się zdecyduje na wykonanie swoich obowiązków...

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: matiz » 8 mar 2015, o 22:44

No wiesz, jest niedziela, i w ogóle... ;)
Spamu, wliczając w to ten pozornie niespamowy, i gimnazjalnego SEO jest tu więcej, niż czegokolwiek innego...

wpcontent
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2015, o 21:49
Kontaktowanie:

Re: Elektronika samochodowa

Postautor: wpcontent » 9 mar 2015, o 17:26

Ładny syf w tym temacie.. ;)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości