Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Tanie moduły 433 - BASCOM

Awatar użytkownika
lukg20
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 4 sty 2015, o 12:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Tanie moduły 433 - BASCOM

Postautor: lukg20 » 4 sty 2015, o 13:59

Witam!

Moduły komunikacji 433MHz za 6zł!? jednak da się je ujarzmić!

Obrazek

Jakiś czas temu zakpiłem większą ilość odbiorników XY-MK-5V, oraz nadajników FS1000A.
Do zakupu zachęciła mnie bardzo niska cena. Po otrzymaniu przesyłki i podłączeniu modułów do moich płytek testowych
okazało się że w ich przypadku cena idzie naprawdę w parze z jakością (czego można było się spodziewać) :D
Moim oczom na LCD ukazał się zbiór odebranych krzaków, chińskich znaczków, oraz znaków o których istnieniu nie miałem pojęcia :)
Dane wówczas wysyłane przez nadajnik były typowe "Lukasz", "123" itp...

No cóż jak już dokonałem tak nietrafionego zakupu coś trzeba było z tym zrobić... :D

Kombinowałem bardzo długo, szukałem odpowiedzi na wiele pytań na różnych forach i niestety nic.
Dla języka C istnieje biblioteka która nazywa się "VirtualWire", lecz ja w tym języku się kompletnie nie odnajduje.
Pozostało poeksperymentować w Bascom.

Udało mi się doprowadzić transmisję do perfekcji. Pozbyłem się wszelkich błędów, a każda wysłana ramka zmiennej "byte" odbierana jest natychmiast w niezmienionej postaci. Postanowiłem podzielić się moją pracą.
Mimo mojemu zadowoleniu pozostał jeden niewielki, jednak dość uciążliwy problem. Po odłączeniu zasilania od którejś z moich płytek testowych, aby ponownie nawiązać poprawną komunikację muszę wykonać reset za pomocą pinu RST Atmegi8.
Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Próbowałem już chyba wszystkiego co przyszło mi do głowy.

Jak już wyżej wspomniałem przesyłam załącznik z moimi doświadczeniami, i zarazem bardzo Was proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Kod który jest w paczce nie jest niczym nadzwyczajnym, i bardziej służy do zrozumienia obsługi omawianych modułów.
Jest to bardzo prymitywny wzór, lecz myślę że pomoże niejednemu posiadaczowi feralnych modułów 433.
FS-1000A.rar
(19.59 KiB) Pobrany 569 razy

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości