Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Projektor czy telewizor?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Levante
-
-
Posty: 37
Rejestracja: 1 cze 2013, o 11:03

Projektor czy telewizor?

Postautor: Levante » 20 gru 2014, o 10:29

Nie mam zamiaru nic na razie kupować, ale ostatnio naszła mnie taka myśl, że może zamiast telewizora warto używać projektora w domu? Ja właściwie tylko oglądam filmy, więc na dużym ekranie wrażenia byłyby z pewnością lepsze. Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
magikjl
-
-
Posty: 145
Rejestracja: 4 lis 2012, o 12:53

Re: Projektor czy telewizor?

Postautor: magikjl » 21 gru 2014, o 16:38

Korzystam czasem z projektora w domu. Ważne, żeby był cichutki, wieczorem bywa przykro, kiedy jest dobra akcja, cisza nafilmie a w tle wiatrak "szumi". Ja raczej jestem za uzupełnieniem telewizora projektorem, ale każdy ma inny gust. Do codziennego szumu informacyjneg - TV, na super wieczorki filmowe - na pewno projektor, do tego jeszcze z ekranikiem na pilota.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Projektor czy telewizor?

Postautor: MatyAS » 26 gru 2014, o 23:52

A jak z ekonomią ? Używanie projektora przeważnie jest dużo droższe eksploatacyjnie. A jeśli sam koszt zakupu jest do "przełknięcia", a koszt eksploatacji jest akceptowalny, to wtedy jakość (jasność i wszystkie inne związane z samym obrazem parametry) bywają co najmniej... słabsze.
Projektor - owszem jest dobrym "wynalazkiem", ale (jak kol.magikjl napisał) na pewno nie jako podstawowego sprzętu tego typu.
Naprawiałem swego czasu kilka projektorów SONY - po kilku latach sporadycznego użytkowania wymagały czyszczenia układów chłodzenia, a te, które były czyszczone regularnie w wypadku konieczności wymiany żarówki (lampy wyładowczej konkretnie)przeważnie wracały do Klienta nie naprawione (koszt żarówki stanowił ponad 60% kosztów nowego projektora o podobnych parametrach).

galos
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2015, o 11:37

Re: Projektor czy telewizor?

Postautor: galos » 11 lut 2015, o 11:43

Projektor na pewno jest świetnym rozwiązaniem, bo zapewnia dobre wrażenie przy oglądaniu, jednakże faktycznie koszty eksploatacji mogą być wysokie. Zastanów się, czy chcesz je później ponosić, jeśli jak wspomniał kolega spali się żarówka lub dojdzie do innej usterki

wpcontent
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2015, o 21:49
Kontaktowanie:

Re: Projektor czy telewizor?

Postautor: wpcontent » 26 lut 2015, o 21:53

W domu lepiej telewizor, zresztą patrzmy również na koszty..

King30K
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2015, o 13:25

Re: Projektor czy telewizor?

Postautor: King30K » 28 mar 2015, o 13:44

Jeżeli ma się odpowiedni budżet to lepiej zainwestować w projektor, wrażenia i klimat jest nieporównywalny. Aczkolwiek koszta naprawdę mogą odstraszyć, więc lepiej to przemyśleć.

JagodaZielinska
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 4 lip 2015, o 19:43

Re: Projektor czy telewizor?

Postautor: JagodaZielinska » 4 lip 2015, o 19:56

A dla mnie dobre jest zakup i tego i tego :)

Awatar użytkownika
Levante
-
-
Posty: 37
Rejestracja: 1 cze 2013, o 11:03

Re: Projektor czy telewizor?

Postautor: Levante » 24 lip 2015, o 13:54

Hej. Ostatecznie wziąłem projektor LCD za niecałe 4 tys. zł. Trzeba było do tego doliczyć ekran, ale nie żałuję inwestycji. Na dużym ekranie ogląda się rewelacyjnie. Planuję jeszcze dokupić nagłośnienie 7.1 i będzie jak w prawdziwym kinie :)

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości