Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Regulamin Klubu Aplikantów Próbek

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Regulamin Klubu Aplikantów Próbek

Postautor: Jacek Bogusz » 4 lut 2014, o 21:46

Klub Aplikantów Próbek (KAP) to grupa nieformalna, zainicjowana przez Wydawnictwo AVT będące wydawcą czasopisma Elektronika Praktyczna, której tworzenie rozpoczęło się dn. 1 lutego 2014 r. Jej celem jest umożliwienie konstruktorom elektronikom i automatykom dostępu do próbek nowoczesnych komponentów i urządzeń elektronicznych oraz dzielenie się informacjami na temat zastosowania tych podzespołów.

§1. Członkostwo
1. Aby zostać członkiem KAP należy zgłosić swoją chęć otrzymania dowolnej z próbek, oferowanych w dziale KAP na łamach EP.
2. Z członkostwem KAP nie wiążą się żadne obowiązki, za wyjątkiem obowiązku bezpośrednio wynikającego z faktu otrzymania próbki produktu do zastosowania w aplikacji, o którym mowa w §3.
3. Rezygnacja z członkostwa w KAP jest możliwe w dowolnej chwili na żądanie członka KAP, ale nie zdejmuje ona z osoby rezygnującej z członkostwa w KAP obowiązku bezpośrednio wynikającego z faktu otrzymania próbki do zastosowania w aplikacji, o którym mowa w §3.

§2. Ranking KAP
1. W ramach Klubu prowadzony jest ranking członków, w którym każdy z nich ma przydzieloną konkretną liczbę punktów
2. Punkty są przydzielane przez Redakcję Elektroniki Praktycznej (Redakcję EP) i użytkowników Forum Elektroniki Praktycznej (Forum EP) na podstawie opisów aplikacji sporządzonych przez członków Klubu i zaprezentowanych na Forum EP.
3. Od pozycji w rankingu KAP zależy szansa na otrzymanie próbki do testów.

§3. Próbki
1. Próbkami nazywane są produkty, które Redakcja EP przekazuje członkom KAP, w celu zastosowania w aplikacji, a następnie opisania jej na Forum EP.
2. Aby otrzymać próbkę, należy wysłać swoje zgłoszenie drogą elektroniczną na adres redakcja@ep.com.pl lub listownie na adres: Elektronika Praktyczna – KAP, ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Zgłoszenie powinno zawierać:
a. Imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, adres zamieszkania i adres korespondencyjny (jeśli inny niż adres zamieszkania) zgłaszającego się.
b. Skrótowy opis aplikacji, w której miałaby mieć zastosowanie próbka.
3. Zgłoszenie się jest równoznaczne z akceptacją tego regulaminu.
4. Redakcja EP wspólnie z użytkownikami Forum EP, na podstawie treści zgłoszenia oraz punktów w rankingu KAP, wybierają członków Klubu, którzy otrzymają oferowane próbki. Następnie, próbki przesyłane są wybranym członkom KAP.
5. Próbki są wysyłane za potwierdzeniem odbioru pocztą lub przesyłką kurierską.
6. Próbki stają się własnością członka KAP, jeśli spełni on następujące warunki:
a. Przygotuje aplikację, w której zastosuje otrzymaną próbkę/otrzymane próbki.
b. Napiszą krótki artykuł (przynajmniej 4000 znaków) na temat utworzonej aplikacji zawierający co najmniej 3 zdjęcia lub rysunki.
c. Opublikują w ustalonym dla próbki, nieprzekraczalnym terminie artykuł w dziale Klub Aplikantów Próbek na Forum EP.
d. Artykuł zostanie zaakceptowany przez redakcję EP.
7. Członkowie KAP przekazują Wydawnictwu AVT wszelkie prawa majątkowe do powstałych artykułów, napisanych w wyniku zobowiązań związanych z otrzymaniem próbek w ramach KAP.
8. Redakcja EP ma prawo do opublikowania skrótu takiego artykułu na łamach EP oraz może redagować jego treść.
9. Redakcja EP ma prawo do nieodpłatnego przekazania opisu aplikacji producentowi próbki w celu zamieszczenia projektu referencyjnego w materiałach reklamowych producenta.
10. Autorzy najciekawszych aplikacji mogą otrzymać propozycję utworzenia dokładniejszych opisów (artykułów), za których publikację na łamach EP otrzymają wynagrodzenie.
11. Niewywiązanie się obowiązku opisania próbki, o którym mowa w §3 skutkuje skreśleniem z listy członków klubu KAP i uniemożliwia otrzymanie kolejnych próbek.

Wróć do „Próbki do wzięcia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości