Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Konkurs Astora na prace dyplomowe

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin.K
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 1 lip 2011, o 12:47

Konkurs Astora na prace dyplomowe

Postautor: Marcin.K » 2 wrz 2011, o 08:22

Elektronika Praktyczna jest patronem konkursu Astora na najlepszą prace dyplomową.
Ostatnio otrzymaliśmy informację o bliskim końcu terminu nadsyłania zgłoszeń do konkursu, której nie zdążyliśmy zamieścić we wrześniowym wydaniu EP. Przekazuję ją poniżej:
Już tylko miesiąc dzieli nas od zamknięcia trzynastej edycji "Konkursu ASTOR na najlepszą pracę dyplomową". Konkurs adresowany jest do absolwentów wyższych uczelni technicznych. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody pieniężne i możliwości zdobycia ciekawej pracy zawodowej. Prace można zgłaszać tylko do 30 września 2011 roku.

Konkurs ASTOR na najlepszą pracę dyplomową od wielu lat cieszy się uznaniem
w kręgach akademickich - zarówno wśród studentów, jak i promotorów zgłaszanych prac. Udział w tym przedsięwzięciu stanowi dla studentów inwestycję w zawodową przyszłość, co potwierdzają laureaci poprzednich edycji konkursu, którzy dziś realizują się w swoim zawodzie w uznanych przedsiębiorstwach, w tym również w firmie ASTOR.
Jako organizator konkursu, ASTOR zachęca młodych inżynierów do tworzenia prac dyplomowych w oparciu o rozwiązania globalnych producentów z oferty firmy. Pracownicy ASTORa służą zainteresowanym studentom wsparciem merytorycznym oraz technicznym.
Tematyka prac zgłaszanych do konkursu może być związana m.in. z systemami sterowania linią produkcyjną, monitoringiem i wizualizacją procesów przemysłowych, automatyzacją procesów produkcyjnych lub stanowiskami zrobotyzowanymi. Jury, oceniając prace, zwraca szczególną uwagę na innowacyjność, poziom technicznego wykonania oraz możliwość wdrożenia w praktyce.
"Jury konkursu ocenia m.in. innowacyjność, poziom technicznego wykonania pracy, możliwość wdrożenia rozwiązania w praktyce, złożoność opisywanego zagadnienia, ilość produktów z oferty ASTOR wykorzystanych w pracy, poziom integracji poszczególnych elementów systemu oraz stopień wykorzystania zaawansowanych funkcji produktów. Nowością w tegorocznej edycji będzie wprowadzenie dwustopniowego systemu oceny prac. Zmianie ulega metodyka prac jury konkursu: spośród wybranych prac, 6 zostanie zakwalifikowanych do finału." - komentuje Milena Chudobska, koordynator konkursu i specjalista ds. PR w firmie ASTOR.
Konkurs ASTOR na najlepszą pracę dyplomową zyskał uznanie w obszarze edukacyjnych działań CSR i został wyróżniony w najnowszym Raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki."
Łączna wartość nagród w najnowszej edycji to blisko 10 tysięcy złotych!
Termin nadsyłania prac na konkurs upływa 30 września 2011 roku.
Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: http://www.konkurs.astor.com.pl
Film promujący konkurs: http://www.youtube.com/watch?v=YXmcfC3iQI0

Awatar użytkownika
Andrzej Celiński
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 10 lip 2011, o 11:20

Re: Konkurs Astora na prace dyplomowe

Postautor: Andrzej Celiński » 18 wrz 2011, o 23:55

Jestem ciekaw, czy laureaci poprzednich konkursów uważają, że warto było w tych konkursach brać udział. W końcu trzeba się trochę postarać, by dostarczyć te prace i dostosować je do wymagań konkursu. A nagrody nie są jakieś ogromne, chyba że faktycznie pracodawcy liczą się z tytułem laureata tego konkursu. Czy taki tytuł ułatwia znalezienie DOBREJ pracy?

Wróć do „Sterowanie, kontrola, czujniki i syst. wizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość