Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Nowe oprogramowanie EDA od Altium-a

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
sigaris
-
-
Posty: 55
Rejestracja: 3 sty 2014, o 19:16
Lokalizacja: Niepołomice

Nowe oprogramowanie EDA od Altium-a

Postautor: sigaris » 1 kwie 2015, o 08:02

Nowe oprogramowanie EDA do tworzenia płytek PCB:
http://elektronikab2b.pl/biznes/25643-c ... RuW9-GMH5M

Adam Tatuś
-
-
Posty: 38
Rejestracja: 22 cze 2011, o 07:46

Re: Nowe oprogramowanie EDA od Altium-a

Postautor: Adam Tatuś » 1 kwie 2015, o 10:03

Sprawdzałem, dział znośnie ale cena w dalszym ciągu jest zaporowa, miała być to konkurencja dla Eagla.
(Licencja dożywotnia ponad 12tys, roczna prawie 2tys).
Cena z kosmosu.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Nowe oprogramowanie EDA od Altium-a

Postautor: Jacek Bogusz » 4 kwie 2015, o 11:12

A ja zainstalowałem, pobawiłem się i... poczekam na nową wersję ;) I masz rację - cena naprawdę zbyt wysoka jak za tę funkcjonalność.

Adam Tatuś
-
-
Posty: 38
Rejestracja: 22 cze 2011, o 07:46

Re: Nowe oprogramowanie EDA od Altium-a

Postautor: Adam Tatuś » 4 kwie 2015, o 16:12

Jeszcze jedno, oprogramowanie jest zbyt krótko na rynku by je kupić, nie wiadomo jakie będą jego losy przy tak nierynkowej cenie.
Akurat szukam nowego EDA, ale w cenie dla ludzi, Proteus, Eagle, Diptrace za ułamek ceny oferują identyczną funkcjonalność -1000€ to maksymalna kwota dla tego programu i to w wersji dożywotniej - marketingowce chyba są zbyt optymistycznie nastawieni. Ciekawe ile farnell sprzedał licencji? Nowy Circuit miał być kontynuacją CM2000/TM2000, który kosztował ok. 500USD kilkanascie lat wstecz...
Co do wersji testowej, to mogli dać licencję na godzinę.. - co to jest dwa tygodnie na sprawdzenie oprogramowania - musiałbym zrobić cały kompletny realny projekt testowy od schematu, poprzez płytkę, bomy i gerbery ze zleceniem płytek - a kto ma na to czas by wszystko rzucić i testowac jakiś program. Wdrażam się teraz w pewne sterowniki przemysłowe i tam producent jest w stanie dac pełną licencję na 3 miesiące - bez żadnej łaski.
Wsparcie techniczne też jest do wymiany a raczej nie ma, nikt nie odpowiedział a nawet nie podziekował za zgłoszone uwagi po testach... jeżeli tak się zaczyna, to raczej będą mizerne tego skutki.
Nie wiem czy w Polsce ktoś będzie chciał to dystrybuować, jeżeli pełny Altium jest dwa razy droższy a oferuje znacznie więcej (niekoniecnzie potrzebnych rzeczy).

Awatar użytkownika
sigaris
-
-
Posty: 55
Rejestracja: 3 sty 2014, o 19:16
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Nowe oprogramowanie EDA od Altium-a

Postautor: sigaris » 4 kwie 2015, o 16:57

Z ciekawości sprawdziłem cennik DipTrace-a. O wiele "przyjemniejsze" ceny:
http://diptrace.com/buy/online-store/
Dawniej się nim chwilę bawiłem. Widzę, że twórcy nie zasypują gruszek w popiele i dalej swój produkt rozwijają.

Awatar użytkownika
sigaris
-
-
Posty: 55
Rejestracja: 3 sty 2014, o 19:16
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Nowe oprogramowanie EDA od Altium-a

Postautor: sigaris » 11 cze 2015, o 17:15

Chyba Circuit Studio nie wypaliło za bardzo, albo posłuchali krytycznych głosów, bo Altium wypuścił darmowe Circuit Maker :
http://www.circuitmaker.com/#why_circuitmaker

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Nowe oprogramowanie EDA od Altium-a

Postautor: Jacek Bogusz » 11 cze 2015, o 19:13

Zarejestrowałem się, zassam. Dziękuję za informację! :)

Wróć do „Nowinki podzespołowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości