Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

CMX701 -szyfrowanie dźwięku w analogowym torze radiowym

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

CMX701 -szyfrowanie dźwięku w analogowym torze radiowym

Postautor: Jacek Bogusz » 6 maja 2012, o 10:32

Firma CML Microcircuits wyprodukowała nowy układ scalony, cyfrowy procesor dźwięku CMX7011, przeznaczony do szyfrowania i deszyfrowania sygnału fonii w systemach analogowej łączności radiowej.
Układ CMX7011 umożliwia zbudowanie kompletnego toru audio ze skramblerem i deskramblerem zabezpieczającymi komunikację przed nieuprawnionymi osobami, które mogłyby odbierać kanał łączności radiowej lub udawać którąś ze stron. Dzięki zaimplementowanym mechanizmom aplikacja układu łatwa i może on być dodawany jako uzupełnienie już istniejących urządzeń (np. systemów komunikacji służb ochrony, bezprzewodowych domofonów, telefonów itp.) lub w nowych konstrukcjach, również jako opcjonalna karta szyfrująca głos po dołączeniu do złącza. CMX7011 zapewnia przy tym dobrą jakość dźwięku oraz – przy użyciu zaimplementowanego algorytmu obsługiwanego przez wbudowany w strukturę vocoder RALCWI – podwyższone bezpieczeństwo komunikacji. Układ ma również funkcję ciągłej rejestracji głosu oraz obsługę PTT (push to talk) eliminującą konieczność używania przełącznika kierunku komunikacji, pomimo transmisji mowy w trybie half duplex. Nowy procesor może być zasilany napięciem od 3,0 do 3,6 V i jest dostępny w obudowach LQFP i VQFN o 48 wyprowadzeniach.

http://www.cmlmicro.com/products/datash ... ay2012.pdf

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: CMX701 -szyfrowanie dźwięku w analogowym torze radiowym

Postautor: ECC88 » 6 maja 2012, o 16:57

Radmor stosuje CMX-701 od 6 -8 lat i jest współkonstruktorem tego scalaka.
Jak widać od nie dawna osiągalny jest też dla nas.

Wróć do „Nowinki podzespołowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości