Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak naprawić maszynę?

Moderator: Jacek Bogusz

cezik
-
-
Posty: 533
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Jak naprawić maszynę?

Postautor: cezik » 14 wrz 2023, o 07:23

Panowie siemka, pytanko wczoraj w pośpiechu chciałem na grilla naciąć buka, porwało mi element, głupota i tyle w temacie, ręce całe, myślałem że skrzywiło tarcze, ale założyłem inną i skrzywiło wał, jest to do naprawienia jak np w kosiarkach? Jak tak to powiecie jak to załatwić. Z góry dziękuje bo maszyna 1500 i to boli

Obrazek

jno
-
-
Posty: 327
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Re: Jak naprawić maszynę?

Postautor: jno » 14 wrz 2023, o 10:55

Sporo tarczy już że sklepu wychodzi skrzywiona. Zanim zaczniesz wymieniać, sprawdź bicie wału czujnikiem zegarowym- nowy 100 zł ( każdy tokarz czy lepszy mechanik ma). Drugi sposób na sprawdzenie to zaznacz piaskiem na tarczy jej maksymalne wychylenialnie. Potem popsuć śrubę mocująca i przekręc tarcze na wałku o 180 stopni. Dokręć. Sprawdź czy wychylenie znów jest w tym samym miejscu. Jeśli tak to krzywa tarcza, jeśli nie to krzywy wał
https://remontbudowa.pl/tarcze-do-cieci ... oducentow/
Na stronie jest też wiele porad na temat tego jak wybierac odpowiednie tarcze do cięcia. Warto jest na pewno kierować się ich jakością.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2023, o 13:48 przez jno, łącznie zmieniany 1 raz.

wilczyca
-
-
Posty: 82
Rejestracja: 16 lip 2020, o 09:01

Re: Jak naprawić maszynę?

Postautor: wilczyca » 20 wrz 2023, o 12:16

Możesz potem dać znać, co finalnie się stało. Bo w sumie taka wiedza jest przydatna. Zwłaszcza, że problemy z tarczą są dosyć popularne

___________________________________________
https://hushoffice.com/pl/

ever
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 16 maja 2017, o 13:55

Re: Jak naprawić maszynę?

Postautor: ever » 9 lis 2023, o 17:12

Z tego co wiem to to maszyny budowlane i takie z hydrauliką siłową i pneumatyką naprawia serwis martech hs, który działa głownie na terenie województwa dolnośląskiego

Wróć do „Polecane linki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości