Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Alarm

Moderator: Jacek Bogusz

Infino
-
-
Posty: 276
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Alarm

Postautor: Infino » 28 wrz 2021, o 09:00

Witam,
Kolejny temat do przemyślenia na dziś jestem po elektryce ale przed tynkami i w sumie dopiero teraz zacząłem się zastanawiać na alarmem wiem ze chyba trochę późno ale chyba nie za późno z racji że elektrycy już poszli to stwierdziłem że instalacje zrobię sam od razu wspomnę że kontaktowałem się z firmą handlującą zrobili mi wstępnie wycenę ale minus tego jest taki że najpóźniej za 6 miesięcy muszę z nimi podpisać umowę na użytkowanie, a szczerze nie wiem czy za 6 miesięcy będę już mieszkał, więc chciałbym rozłożyć przewody po ścianie a podłączenie i użytkowanie będzie za dłuższy czas Teraz pytanie do Was jakbyście robili drugi raz system alarmowy co byście dodali /zujęli ? jak rozłożyć kable i daliście kontraktony w oknach na kablu ? jak z alarmem w garażu czy rozdzielaliscie alarm na część dolna i część górną sypialnianą ? Czy jest sens dawać kontraktony do pomieszzenia gdzie będzie czujka ruchu ? Czy zastosować przewód 6 zyłowy czy może pokusić się na 8 zył ? Myslalem o podłączeniu systemu Satel perfecta.
Z góry dzięki za opinie oraz rady

cezik
-
-
Posty: 508
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Alarm

Postautor: cezik » 28 wrz 2021, o 10:51

Każdy system alarmowy ma na celu jak najszybsze wykrycie intruza, wiec im więcej bedzie elementów ochrony tym lepiej, z kntaktronami to nie perfecta, a integra ze względu na możliwą ilość wejść.

https://sensis.pl/alarmy/

Więcej na ten temat na stronie.

Wróć do „Polecane linki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości