Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Gdzie macie czujnik gazu

Moderator: Jacek Bogusz

cezik
-
-

Gdzie macie czujnik gazu

Postautor: cezik » 23 wrz 2021, o 11:34

Cześć,
Gdzie macie umieszczony czujnik CO i Gazu ? Pytam, ponieważ wrzuciłem to bezpośrednio pod piec i od kilku dni włącza się alarm tlenku węgla. Wartości stężenia jakie pokazuje czujnik są od 10-15 do 80. Jeżeli jednak ma być totalne 0, to wzywam speca, który montował mi piec.
Nikt póki co nie mieszka w tym domu, pracowałem tam kilka dni przy malowaniu ścian, ale nie odczułem jakichkolwiek dolegliwości. Może jednak ten czujnik ma leżeć dalej od pieca ?
A, i piec jest ustawiony na grzanie CO, ogrzewam piwnicę.

zidane
-
-

Re: Gdzie macie czujnik gazu

Postautor: zidane » 23 wrz 2021, o 12:44

Powinien być w tym pomieszczeniu . Jeśli czujnik się załącza to jest nieszczelność i należy to sprawdzić. Dobrze jest skonsultować to na pewno ze specjalistą.

Jesli zastanawiasz się nad kupieniem nowego urządzenia, polecam zerknać sobie tutaj
https://www.napad.pl/producenci/gazex

W sklepi znajdziesz czujniki dobrego producenta ( firma Gazex). Napisz do nich, powinni podpowiedzieć jakie miejsce montażu bedzie tutaj optmalne.

Wróć do „Polecane linki”