Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Gdzie macie czujnik gazu

Moderator: Jacek Bogusz

cezik
-
-
Posty: 508
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Gdzie macie czujnik gazu

Postautor: cezik » 23 wrz 2021, o 11:34

Cześć,
Gdzie macie umieszczony czujnik CO i Gazu ? Pytam, ponieważ wrzuciłem to bezpośrednio pod piec i od kilku dni włącza się alarm tlenku węgla. Wartości stężenia jakie pokazuje czujnik są od 10-15 do 80. Jeżeli jednak ma być totalne 0, to wzywam speca, który montował mi piec.
Nikt póki co nie mieszka w tym domu, pracowałem tam kilka dni przy malowaniu ścian, ale nie odczułem jakichkolwiek dolegliwości. Może jednak ten czujnik ma leżeć dalej od pieca ?
A, i piec jest ustawiony na grzanie CO, ogrzewam piwnicę.

zidane
-
-
Posty: 251
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Re: Gdzie macie czujnik gazu

Postautor: zidane » 23 wrz 2021, o 12:44

Powinien być w tym pomieszczeniu . Jeśli czujnik się załącza to jest nieszczelność i należy to sprawdzić. Dobrze jest skonsultować to na pewno ze specjalistą.

Jesli zastanawiasz się nad kupieniem nowego urządzenia, polecam zerknać sobie tutaj
https://www.napad.pl/producenci/gazex

W sklepi znajdziesz czujniki dobrego producenta ( firma Gazex). Napisz do nich, powinni podpowiedzieć jakie miejsce montażu bedzie tutaj optmalne.

Czereśniak
-
-
Posty: 58
Rejestracja: 28 sty 2020, o 12:19

Re: Gdzie macie czujnik gazu

Postautor: Czereśniak » 2 lis 2021, o 10:51

Może Cię to odrobinę zaskoczy, ale czujnik powinien być właśnie tam, gdzie gaz. Czyli tutaj do wyboru jest raczej tylko kuchnia oraz ewentualnie jeśli masz piec gazowy to kotłownia właśnie. Generalnie gotowanie na gazie ma sporo plusów nad prądem - kuchenka szybciej reaguje na zmiany temperatury, dzięki czemu trudniej o przypalenie potrawy i niestrawość. Warto też zainteresować się tym co robić gdy takowa już wystąpi, chociaż tutaj mogę polecić produkty Acidolac.

bjorn
-
-
Posty: 78
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 19:32

Re: Gdzie macie czujnik gazu

Postautor: bjorn » 22 sty 2024, o 22:28

My kupiliśmy niedawno taki czujnik czadu: https://www.kalibrujemy.pl/czujniki-tle ... kidde.html , ze zintegrowanym zasilaniem bateryjnym, umożliwiającym zamontowanie urządzenia w najbardziej optymalnym miejscu oraz gwarantującym ochronę również w przypadku zaniku napięcia zasilania w sieci. Myślę więc, że jeśli znajdziecie w sprzedaży detektor gazu działający na podobnej zasadzie i równie precyzyjny, możecie go usytuować dowolnie, nawet blisko kuchenki albo w kotłowni.

Wróć do „Polecane linki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości