Strona 1 z 1

System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

: 5 maja 2016, o 09:22
autor: tarli
Cześć wszystkim! Remontujemy dom. Wprawdzie jesteśmy na początkowym etapie i potrwa to pewnie jeszcze ze 2 miesiące, ale rozglądam się za alarmem oraz możliwością sterowania kilkoma instalacjami automatycznymi w domu. Podobno Fibaro i Satel ze znanych mi systemów mają takie rozwiązania. Chodzi o możliwość sterowania wjazdem na posesję, do garażu (garaż na 2 samochody), roletami antywłamaniowymi i oświetleniem. W sumie te 4 rzeczy. W jaki sposób się do tego zabrać?

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

: 5 maja 2016, o 13:02
autor: Infino
Do tych elementów automatyki które wymieniłeś Integra 128 od Satela powinna spełnić twoje oczekiwania. Piszę o tym, bo sam mam Integrę 128-WRL za pomocą której steruję instalacją oświetleniową na zewnątrz budynku. Mogę zaprogramować aby włączała się o określonej godz. lub gdy aktywowany zostanie alarm. Expandery które posiada dają możliwość zdalnego sterowani również tymi instalacjami o którch piszesz.

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

: 6 maja 2016, o 07:52
autor: tarli
Ale na jakiej zasadzie tym sterujesz? Bo czytałem gdzieś, że można przez aplikację na smartfonie? To bezpieczne? Kolejna sprawa, czy system alarmowy podłączony jest do firmy ochroniarskiej? Czy generowane są jakieś fałszywe alarmy? Czy będzie można rozbudować w przyszłości o jakieś dodatkowe elementy automatyki? Jak wygląda sytuacja ze wsparciem technicznym?

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

: 6 maja 2016, o 13:24
autor: Infino
Gdy jestem w domu to steruję przy pomocy manipulatora, posiadam trochę droższą wersję INT-TSH z 7 calowym wyświetlaczem. Podobne trochę do tabletu. Tutaj na portalu masz trochę więcej informacji na ten temat: https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/arty ... Oczywiście możesz dostępne są też inne, tańsze manipulatory, z równie dużą ilością funkcjonalności jak np. INT-KSG. Ale zależało mi na możliwie prostej obsłudze. Przez telefon steruję przy pomocy SMS-a. SMS-a raczej nikt Ci nie przechwyci. Tak, korzystam z usług firmy ochroniarskiej. Mamy taką umowę, że w ciągu miesiąca 3 interwencje są darmowe. Max zdarzyła się 1 fałszywa. Integra to system rozwojowy, więc w przyszłości jak najbardziej można rozszerzać o dodatkowe elementy. Jest to bez wątpienia wygoda. Mają dobrą infolinię techniczna. Jeżeli trochę się tym interesujesz, o sporo wątpliwości i problemów jesteś w stanie sam usunąć.

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

: 1 cze 2016, o 07:05
autor: Lion23
Czy generowane są jakieś fałszywe alarmy?
Jeżeli chodzi o fałszywe alarmy to ich występowanie w największej mierze zależy od prawidłowego doboru i instalacji czujek ruchu - instalując najtańsze rozwiązania można spodziewać się częstych fałszywych alarmów.

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

: 23 lis 2016, o 06:33
autor: zidane
Zgadzam się z przedmówcą. Konfiguracja urządzenia jest równie ważna jak dobór samego sprzętu. Pozytywnym aspektem całej sytuacji jest to, że jeżeli już ktoś decyduje się na założenie alarmu, to instalatorzy uświadamiają inwestora z czym to się wiąże, dlaczego lepiej dopłacić i wybrać czujki które można ustawić pod względem tolerancji bądź nie na pewne zdarzenia. Np na zwierzęta dzikie lub domowe. Na http://www.asd.pl/centrale-alarmowe można znaleźć specyfikację poszczególnych centralek do obsługi zdarzeń.

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

: 31 lip 2018, o 07:55
autor: jno
Lekko odgrzewam, bo też szukam elementów automatyki budynkowej (oświetlenie, wentylacja, klimatyzacja itd).
Do tego soft przy pomocy którego będzie można sprawnie tym zarządzać. Możecie polecić coś w tym zakresie?

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

: 31 lip 2018, o 11:42
autor: cezik
Istnieje kilka rozwiązań w tym zakresie. Bardzo często są to kompleksowe systemy, które wspomagają zarządzanie zarówno oświetleniem, systemem alarmowym, kamerami, roletami antywłamaniowymi, wentylacją, klimatyzacją itd.
Tego typu rozwiązania można znaleźć np w Sabur - jest to firma specjalizująca się we wdrażaniu tego typu rozwiązań. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: https://www.sabur.com.pl/branze/automatyka-budynkowa

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

: 29 wrz 2019, o 14:45
autor: era85
Witam. Szukam firmy, która zajmuje się montażem alarmów w okolicach Krakowa, gdyż niedawno temu miałem pewny incydent na mojej posesji i podejrzewam, że ktoś próbował się na nią włamać. Co możecie powiedzieć o tej firmie https://im-puls.pl/alarmy/ ? Czy ktoś z was korzystał z usług tej firmy? Możecie przesłać inne firmy z okolic Krakowa, gdyż wolałbym się przyjrzeć większej ilości ofert. Z góry dziękuję wam za pomoc. Pozdrawia was i miłego dnia życzę.