Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Infino
-
-
Posty: 283
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

Postautor: Infino » 5 maja 2016, o 13:02

Do tych elementów automatyki które wymieniłeś Integra 128 od Satela powinna spełnić twoje oczekiwania. Piszę o tym, bo sam mam Integrę 128-WRL za pomocą której steruję instalacją oświetleniową na zewnątrz budynku. Mogę zaprogramować aby włączała się o określonej godz. lub gdy aktywowany zostanie alarm. Expandery które posiada dają możliwość zdalnego sterowani również tymi instalacjami o którch piszesz.

Infino
-
-
Posty: 283
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

Postautor: Infino » 6 maja 2016, o 13:24

Gdy jestem w domu to steruję przy pomocy manipulatora, posiadam trochę droższą wersję INT-TSH z 7 calowym wyświetlaczem. Podobne trochę do tabletu. Tutaj na portalu masz trochę więcej informacji na ten temat: https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/arty ... Oczywiście możesz dostępne są też inne, tańsze manipulatory, z równie dużą ilością funkcjonalności jak np. INT-KSG. Ale zależało mi na możliwie prostej obsłudze. Przez telefon steruję przy pomocy SMS-a. SMS-a raczej nikt Ci nie przechwyci. Tak, korzystam z usług firmy ochroniarskiej. Mamy taką umowę, że w ciągu miesiąca 3 interwencje są darmowe. Max zdarzyła się 1 fałszywa. Integra to system rozwojowy, więc w przyszłości jak najbardziej można rozszerzać o dodatkowe elementy. Jest to bez wątpienia wygoda. Mają dobrą infolinię techniczna. Jeżeli trochę się tym interesujesz, o sporo wątpliwości i problemów jesteś w stanie sam usunąć.

Lion23
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 31 lip 2014, o 14:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

Postautor: Lion23 » 1 cze 2016, o 07:05

Czy generowane są jakieś fałszywe alarmy?
Jeżeli chodzi o fałszywe alarmy to ich występowanie w największej mierze zależy od prawidłowego doboru i instalacji czujek ruchu - instalując najtańsze rozwiązania można spodziewać się częstych fałszywych alarmów.

zidane
-
-
Posty: 256
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

Postautor: zidane » 23 lis 2016, o 06:33

Zgadzam się z przedmówcą. Konfiguracja urządzenia jest równie ważna jak dobór samego sprzętu. Pozytywnym aspektem całej sytuacji jest to, że jeżeli już ktoś decyduje się na założenie alarmu, to instalatorzy uświadamiają inwestora z czym to się wiąże, dlaczego lepiej dopłacić i wybrać czujki które można ustawić pod względem tolerancji bądź nie na pewne zdarzenia. Np na zwierzęta dzikie lub domowe. Na http://www.asd.pl/centrale-alarmowe można znaleźć specyfikację poszczególnych centralek do obsługi zdarzeń.

jno
-
-
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

Postautor: jno » 31 lip 2018, o 07:55

Lekko odgrzewam, bo też szukam elementów automatyki budynkowej (oświetlenie, wentylacja, klimatyzacja itd).
Do tego soft przy pomocy którego będzie można sprawnie tym zarządzać. Możecie polecić coś w tym zakresie?

cezik
-
-
Posty: 511
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

Postautor: cezik » 31 lip 2018, o 11:42

Istnieje kilka rozwiązań w tym zakresie. Bardzo często są to kompleksowe systemy, które wspomagają zarządzanie zarówno oświetleniem, systemem alarmowym, kamerami, roletami antywłamaniowymi, wentylacją, klimatyzacją itd.
Tego typu rozwiązania można znaleźć np w Sabur - jest to firma specjalizująca się we wdrażaniu tego typu rozwiązań. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: https://www.sabur.com.pl/branze/automatyka-budynkowa

era85
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2019, o 14:41

Re: System do obsługi automatyki budynkowej i alarm

Postautor: era85 » 29 wrz 2019, o 14:45

Witam. Szukam firmy, która zajmuje się montażem alarmów w okolicach Krakowa, gdyż niedawno temu miałem pewny incydent na mojej posesji i podejrzewam, że ktoś próbował się na nią włamać. Co możecie powiedzieć o tej firmie https://im-puls.pl/alarmy/ ? Czy ktoś z was korzystał z usług tej firmy? Możecie przesłać inne firmy z okolic Krakowa, gdyż wolałbym się przyjrzeć większej ilości ofert. Z góry dziękuję wam za pomoc. Pozdrawia was i miłego dnia życzę.

Wróć do „Automatyka domowa, ogrodowa i wszelka bytowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości